Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikai-fizika tanár vagy...

Matematikai-fizika tanár vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Mindenképpen fiatalokkal/gyerekekkel szeretnék foglalkozni és pedagógiai pályán akarok lenni. Mindkettőt nagyon szívesen csinálnám. Osztatlan tanári Nyíregyházán vagy Debrecenben,gyógypedagógiát pedig Pesten,vagy ha oda nem sikerülne bejutnom akkor Győrben végezném. Vélemények,nehézséget és munkalehetőséget nézve?

2015. szept. 7. 00:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Meséljek még arról, mit lehet 120 haviból megtenni? Albérlet / lakashitel, autó fenntartás, gyerek pénzelés, emellett havi szinten kulturális események, hétvégén kirándulás, nem szakadt cuccban járni, fodrász, edzés, telefon. Szóval hogy hozod ezt ki amellett, hogy kajára is tellik? Komolyan érdekel, mert vmit rosszul csinálok nekem ez nem áll meg 120nál.
2015. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
120-nál kevesebből is élnek emberek...
2015. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Most vagyok végzős,úgy rendes oktatást még nyilván nem tartottam,viszont kisebbeknek,rokonoknak,osztálytársaimmal foglalkoztam már külön. Én nagyon szívesen csinálnám.
2015. szept. 8. 13:34
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem muszáj egyből albival kezdeni, míg a szülőknél is lakhasz, de egyébként megoldható az albi. Szerinted sokan akik egyetem mellett albérletben laknak, és csak részmunkaidőben dolgoznak, hogyan oldják meg??? A gyerek meg egyből egyetem után bepottyan? Nem tudom nálatok ez, hogy van, de általában nem pályakezdőként szoktak szülni az emberek. És általában 2 szülő neveli ami nem nettó 120. Sőt tovább megyek, gondolom a Te tanáraid többségének is volt gyereke. Nalátod! Arról nem is beszélve, hogy ez csak az első év. Két-háromévenként nő a tanárok fizetése, sőt mesterfokozat után is kapnak emelést. Ezzel a többi kérdésed is megválaszolásra került.
2015. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez az érv ott bukik meg, hogy nincsenek szüleim és 22 éves korom óta magamat tartom fel. Akkor még ösztöndíj fedezte a kiadásaimat. Nem örököltem egy vasat sem. Nincs lakás, amiben jog, vagy rokonok segítségével lakhatnék. Nem pottyant be a gyerek, de egy ideig anyagiakat miatt nem is fog. Nem putriban akarok lakni, hanem ahol nem fogok télen megfagyni és éjszaka hagynak aludni, hogy másnap ne idegroncsként induljon a napom.

Igen, az én tanáraimnak is volt gyereke, de ne felejtsed el, hogy sokkal könnyebben jutottak lakáshoz és legjobbnek volt szülői támogatása is. Az a másik, hogy bizony 40 körül gyereket vállalni nem élet célom. Matek tanárom most töltötte be a 60at, és 14 éves a lánya. Ha van egy rokonokból álló háttér, az sokat lendít. De ezzel nem számolhatok.

Tehát az albi nem az egyetlen megoldás, mert vehetnék fel hitelt is egy lakásra, igen. De ha magamnak kell összeszedni az egészet 2x120 mire lesz jó?

Az érvek vagy nem érvényesülnek az esetemben, vagy üresek, konkrétum nélküliek.


A többi kérdésem nem került megválaszolásra. Találgatás vagy van mögötte konkrét tapasztalat, hogy mennyit keres egy tanár? Mikor fog felé annyit (300nettót) megkeresni egy tanár, mint egy mérnök? Szóval miért adjam fel a mérnökit?

Ha nettó 240 haviból kell kijönni, KONKRÉTAN mennyi idő egy lakást kifizetni? TFH megvan az MSC, mint ahogy még is van.


Én is szívesen tanítanék, mert jó érzés és mások szerint jól magyarázok szakmai ismereteket. De ezt kis csoportokban mérnökként is megteheti bárki.


Szóval nem győzött meg a tanári karrier, hiába kell a matek fizika tanár, ha többszörös pénzéért is dolgozhatok.

2015. szept. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A rokonok, ismerősök oktatása jó kezdet!

Ők hajlandóak figyelni és tisztelnek téged. Vajon egy közép iskolás társaságból, mennyien lesznek így vele? Nálam 26 emberből 16 figyelt, kérdezett, jegyzetelt. A többivel annyit tudtam elérni, hogy a többieket ne zavarják, de egyszerű analízis példát sem voltak képesek elkezdeni. Pedig okosak voltak, csak lázadtak. Mivel nem volt kötelező iskolába járniuk néhányan benn sem voltak néha napján.

Ilyen hozzáállás mellett is tetszik az oktatás?

2015. szept. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. Én is iskolába járok,gondolod hogy az osztálytársaim mind figyelnek?
2015. szept. 9. 13:43
 18/18 anonim ***** válasza:
#15 Igen a Te eseted valóban egyedi, de most általánosságban beszéltem és nem ez a gyakori amit Te mondasz. Senki nem mondta, hogy mondj le a mérnökiről, viszont szerintem aki tanárnak készül inkább támogassuk. Volt olyan mérnök aki 3x-osát kereste a tanári fizetésének mégis belevágott, mert szerette a gyerekeket és teljesen más érzés volt velük foglalkozni nap-mint-nap, mint mondjuk az irodában dolgozni. :) Ezért is mondom ez egyénfüggő, viszont egy tanárnak készülő emberke se féljen, hogy éhenhal, mert tanárokra mindig lesz kereslet és a fizetésből is ki lehet jönni. Ha kíváncsi vagy egyébként fent van a neten a közalkalmazotti bértábla.
2015. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!