Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallgassak a megérzéseimre...

Hallgassak a megérzéseimre vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés
Felvettek egy elég jó oktatást adó gimnáziumba, aminek nagyon örültem. Első benyomás alapján tetszett a hely és nem volt kétséges, hogy oda megyek. Viszont miután lezáródott a jelentkezés, megismertem egy másikat és már előzetes ottlét nélkül is imádtam (megnéztem a honlapot, képeket stb.), csak ugye túl későn volt mindez és már nem tudtam módosítani. Beletörődtem és abban reménykedtem, hogy okkal nem ismertem azt a sulit hamarabb. Arra jutottam, hogy adok egy esélyt a dolognak. Eltelt pár hónap és a leendő osztálytársaimról nem volt túl fényes az első benyomásom. Kicsit kirekesztve éreztem magam, de gondoltam, ez csak ideiglenes állapot, mindenki most ismer meg mindenkit. Nem volt az. Azóta kívülállónak érzem magam, tehát nem érzem azt, hogy én ide kellek, pedig alapvetően mindig mosolygós, kedves és nyitott vagyok. Nagyon rossz érzés. Az épület a másik. Az volt az első gondolatom, mikor beléptem, hogy ez egy álomhely és nem tudom, mi vakíthatott el akkor annyira. Most, hogy oda járok, már egyáltalán nem tetszik, sőt, szinte undorodva nézem a máladozó falakat és a szebb napokat látott udvart. A harmadik pedig az atmoszféra, a diákélet. Nem olyan, mint amilyennek hittem, nekem túl komolytalan és hiába akarok beleszokni, nem megy. Mindhárom kétséget próbáltam elnyomni magamban, a jót nézni, de feladom. Nem azért készültem egy évet a felvételire, hogy végül egy olyan helyen kössek ki, ahol négy éven át nem érzem jól magam. A másik gimi iránti vágy pedig egyre csak fokozódik, pedig oda jár az exem... Szerintetek mit csináljak? Várjam ki a végét, törődjek bele, vagy valljam be magamnak hogy ez így nem jó és váltsak? És ha az utóbbi mellett döntenék, egyáltalán lehetne? 14/L
2015. szept. 19. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól veszem ki, akkor 19 napja jársz még csak ebbe a suliba, szóval még bőven van időd arra, hogy bekerülj egy társaságba és feloldódj. Szerintem semmiképp se add fel most a gimit így az elején, pláne, ha az oktatás színvonala itt jobb.

Azt elárulom, hogy minden állami finanszírozású iskolában lesznek olyanok, hogy omladozó vakolat, és az is lehet, hogy a másik, idealizált helyen valójában rosszabb lesz az osztályközösség. Lépni fél vagy 1 év múlva is tudsz innen, ha már biztosan azt tudod mondani, hogy rossz itt neked, és a másik tényleg csak jobb lehet.

2015. szept. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aztán átmész a másik iskolába (lehet, hogy pont azért tetszik jobban, mert odajár az "ex"-ed?), az exed nem törődik Veled, megszemlélheted nap mint nap, hogy másik lánnyal jár, ezt fogod látni és lehet, jobban fogsz szenvedni, mint ebben az iskolában. Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe: "A szomszéd fűje mindig zöldebb"


A fiamat beírattam egy iskolába, szépnek, jónak tűnt, pár hónap után kiderült, hogy a tanító néni mégsem olyan tündér, mint amilyennek kinézett. De nem szaladtam el a probléma elől, hanem próbáltam megoldani. És igen, a fiam is kirekesztve érezte magát - ennek ellenére most, 2 évvel az általános befejezése után minden nehézség és minden megpróbáltatás ellenére azt mondta nekem: Anya, ha nekem gyerekem lesz, ugyanabba a suliba fogom beíratni, mert ez egy jó suli volt" Ugyanis most jött rá, hogy milyen sokat adott az az iskola emberileg, tanulásilag, színvonalban (alapjában jó tanárok voltak)


Nem mindig a legkényelmesebb út a legjobb - még akkor sem, ha manapság nagy divat még a széltől is óvni a gyereket. Csak aztán majd nem lesz életképes, mert nehezebb helyzetekben összeomlik.


Koncentrálj a tanulásra és próbálj meg a jelenben élni - nem mindig máshová vágyódni, mert úgy sosem leszel boldog.

Van még idő "aklimatizálódni" :-)

Amúgy én is kirekesztett voltam egyik sulimban, ahol egy másik kirekesztett lánnyal igen jó barátnők lettünk :-)

2015. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!