Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hallgassak a megérzései...

Hogyan hallgassak a megérzéseimre?

Figyelt kérdés
Többször hallottam már életem folyamán a közvetlen környezetemtől, vagy akár csak egy magazin egyik cikkében, hogy "hallgass a megérzéseidre". Azért családi kapcsolatokban tettem fel ezt a kérdést, mert épp aktuális, bár nem szeretnék részletezni, egyszerűen csak, hogy hogyan hallgassak? Ez tanulható? Sosem tudtam eldönteni, hogy most mit is érzek, hogyan is hallgassak a megérzéseimre. Igaz, nem ide vág, de hogy picit érthetőbb legyek, mondok egy hétköznapi példát. Ha egy ember életében beköszönt a nagy szerelem, honnan tudja, hogy tényleg az? Nem arra gondolok, hogy virágot vesz neki, esküdözik a másik fél, hogy mennyire szereti... Cselekedetektől függetlenül: Honnan érzi, hogy tényleg az a nagy ő s nem veri át, vagy csak nem is illenek úgy össze?
2012. nov. 14. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak amolyan elkoptatott frázis. A magazinok tele vannak ilyen hasznavehetetlen "jótanácsokkal".
2012. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, minden magazinba van heti 1 ilyen cikk, elég elkoptatott. De nem hülyeség alapból. Írják, hog hallgass rájuk, de azt nem, hogy hogyan.


Én azt hiszem, ezt érezni lehet, csak van egy megérzésed, amit sokszor elnyomsz, hogy hülyeség. Sokszor nem az.

2012. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

És igen, tanulható. Bízz magadban, az fontos.


A példád inkább a jövőre vonatkozik. Na, a jövőt nem lehet tudni előre, ezért hülyeségek ezek a jóslás dolgok. A jövő nincs kőbe vésve, egy változó átalakíthatja azt. Ennek ellenére lehetőségeket(jövő egyik lehetőségére gondolok) még is lehet érezni. Egyik ember fogékonyabb ezekre, másik nem.


Szerintem úgy lehet fejleszteni, hogy meditálsz pl. Ekkor kicsit kikapcsolod a fejedben szóló állandó hangot(ego).


lehet kicsit kavar amit írtam, de nem egyszerű téma ez :D

2012. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszike :D Érdekes amit írtál, van benne reláció :)
2012. nov. 16. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!