Merre tovább? szerintetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már rengeteg ilyen kérdés van, de kellene egy kis segítség tovább tanulásban. Nem tudom merre tovább. tesztek se segítettek. Tantárgyilag a matek az erősségem és az idegen nyelvek. Tolmácsnak gondoltam elmenni, de kéne egy másik szakma is. Angolból már leérettségiztem és középfokú nyelvvizsgám is van, emellett tanulok oroszt és olaszt. A történelem, fizika nagyon nem megy. Matekot emelt szintem tanulom és infó fakton vagyok.

2015. szept. 22. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy másik szakon is gondolkodsz, akkor szerintem ami még szóba jöhet az a programtervező informatikus. Oda kell az erős matek, és mivel infó fakton vagy, gondolom tanultál már programozást is, szóval nem indulnál hátránnyal, az emelt matekkal meg jó erős alapjaid lennének azon a szakon.
2015. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajnos nem, infót közép szinten tanulom, és azzal nem is nagyon szeretnék semmit sem, inkább matekkal, esetleg vmit nem tudtok matek és idegen nyelvekkel? így egyben. hallottam már vmilyen nemzetközi gazdálkodásról, de sajnos egyáltalán nem vagyok képben a dolgokkal
2015. szept. 22. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt kéne körbenézned és megnézned a szakok leírását. Legjobb tudomásom szerint, ha matek és idegennyelvvel egyszerre akarsz foglalkozni, azt tanár szakon tudod tanulni. A nemzetközi gazdálkodást azt nem ismerem.

2015. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ismerem ezt az oldalt, nem egyszer jártam már erre, és tanár nem szeretnék lenni semmiképp, de köszönöm a választ :)
2015. szept. 22. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:

A programtervező informatikus képzés nagy része matek, esetleg mehetsz mérnökinformatikusra is. Telekommunikációs cégek szeretik a jó nyelvtudással rendelkező emberkéket. Főleg a multik :)

De létezik csak simán matematika szak is. Erről lehet menni fordító-tolmács mesterszakra.

Nemzetközi gazdálkodásban is van matek, de nem olyan nagy mértékű. Ez a szak pedig humánosabb a proginfónál.

2015. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!