Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan, hol, és mennyiért...

Hogyan, hol, és mennyiért lehetnék repülőgép vezető?

Figyelt kérdés
Már 11-es vagyok, és lassan el kéne döntenem, hogyan továb .. a jegyeim jók, ennek ellenére még sem tudom, mit csináljak. Olyan szakmát szeretnék, ahol sok a fizetés (ez az elsődleges szempont) és nem unalmas, irodában ücsörgős munka. Nagyon szeretek repülni, mindig is érdekelt, hogy vezetik a gépeket, és nem rég hallottam, hogy a pilóták elég jól is keresnek. Mint azt látjátok a nevemből, lány vagyok, és nem tudom, ez jelent-e valami féle hátrányt. Valamint hol tanítják őket? Hogy kell oda jelentkezni? Ott is ponthatárok vannak? Az alkalmasságot már jelentkezéskor lemérik? Bocsánat a sok buta kérdésért, minden választ előre is köszönök!

2015. szept. 24. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Tudtommal csak Nyíregyházán van pilóta képzés. Nehéz bekerülni, éles szem, jó jegyek és érettsegi. Az sem árt, ha előtte valamilyen műszaki iskolában végeztél.

2015. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszokat. :) azt megkérdezhetem még, hogy melyik tantárgyak eredményeit veszik figyelembe leginkább? Ezt egyetemen vagy főiskolán tanítják? Itt is van ösztöndíjra lehetőség?
2015. szept. 24. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:
azt ajánlom hogy menj ki külföldre mert kamatozóbb lesz a képzés is meg egyből el tudsz helyezkedni egy légitársoságnál az ár az elég borsos 30-35 millió forint nyíregyházán is drága de nem ennyire de ott csak egy frozen ATPLt kapsz szóval még kell egy elméleti meg egy típus vizsga hogy valahova is be kerülhess
2015. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zsofia Inhauzer válasza:
Lehet kulfoldon is pilotajogositvanyt szerezni. Erdemes az USA-ban korulnezni es ott megszerezni az engedelyeket, mert ott sokkal gyorsabban megy, viszonylag olcsobb es az angol radio kommunikaciot is egyben gyakorlod - ami pont olyan fontos mint a repulogep vezetese. Eleg a kozepfoku vegzettseg.
2015. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Creezy válasza:

[link]

Itt megtalálsz mindent, különben nem csak Nyíregyházán lehet elvégezni. Nem baj az, hogy lány vagy vannak női pilóták is.Ha nagy utasszállító gépet szeretnél vezetni pl.:(Boeing 737) ahhoz felsőfokú végzettség kell. A legelső vizsgát már 17 éves korodban leteheted (PPL),ez másfél és 2 millió forint között van.Igaz, külföldön sokkal könnyebb elhelyezkedni, és a típus vizsgákat is csak ott teheted le. Különben az utaskísérő állásban még nem gondolkoztál? Ott is sokat kell repülni, nem kell hozzá ennyit tanulni, és mégiscsak nőiesebb! :)

2015. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!