Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most egy középiskolába járok,...

Most egy középiskolába járok, amit nem szeretek. Az osztálytársaim utálnak, ha jobb jegyet kapok. A tanárok nem jók, a mateket nem magyarázzák el, az angolon pedig nem nagyon csinálunk semmit, a biológusunk nem készül az órára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Menjek más iskolába? Két településsel arrébb van egy suli, de oda vonattal kellene járnomNagyon szépen kérlek titeket, segítsetek
2015. szept. 24. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelj, hogy hajlandó lennél-e kicsit messzebbre menni cserébe a minőségibb oktatásért. Mert ha tényleg alacsony a színvonal, társaid idióták (bár ez jellemző azért a középiskolai közösségekben), és úgy érzed, az iskola gyenge neked és nem tudnál eléggé felkészülni a későbbi tanulmányaidra, érdemes lenne a szüleiddel megbeszélni ezt és a te érdekedben intézkedni.
2015. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Én hajlandó lennék messzebbre is bejárni, a szüleim is beleegyeztek.Csak attól tartok, hogy a tanárok utálnak majd, mivel egy másik iskolából mentem át.
2015. szept. 24. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:

A tanárok 100%, hogy ilyen miatt nem utálnának. :D

Emiatt ne aggódj. Engem inkább az érdekelne, mennyire lenne egyszerű az új közösségbe beilleszkedni.

2015. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Idővel szerintem elfogadnának. :)
2015. szept. 24. 13:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyéb ötletek?
2015. szept. 24. 13:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Még mindig az 1. és 2. válaszadó vagyok, de én azt mondom, ne vadidegen emberek ötleteit várd, mert nem mi vagyunk a helyzetedben, te tudod, mennyire van a váltásra szükséged. Érdemes nem halogatni és minél hamarabb intézkedni, ha úgy látod, erre nagyon szükséged van. Eleinte kissé macerás lenne a dolog, de kifizetődne.


Ha a szüleid is támogatják a dolgot, és egyetértenek veled, nyugodtan vágj bele.

2015. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azért csendben megkérdezem: 9.-es vagy?
2015. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm a válaszokat, s igazad is van. Csak szerettem volna más emberek tanácsait is meghallgatni. Azért szeretnék átmenni más suliba, mert tudom, ha maradok az érettségit nem teszem le.
2015. szept. 24. 20:47
 9/12 A kérdező kommentje:
Légyszi még tanácsokat!
2015. szept. 25. 10:32
 10/12 anonim ***** válasza:

"mert tudom, ha maradok az érettségit nem teszem le."

Ha ez tényleg így van, akkor csak a lépést tuddom ajánlani.

Esetleg nézz szét a kiszemelt iskolában egy nyílt napon, ha van olyanjuk. Lehet, hogy csöbörből vödörbe kerülsz.

2015. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!