Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reális az elképzelésem?...

Reális az elképzelésem? Szeretnék mindent újrakezdeni 24 évesen.

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni: a lényeg az, hogy úgy érzem, jelenleg nem ott vagyok, ahol a helyem, és szeretnék végre valami hasznosat tanulni. 23 éves vagyok. Középsuli alatt végig nagyon jó tanuló voltam, sőt az iskola számára is értem el sikereket, mindenki komoly karriert várt el tőlem. Ezzel én is így voltam, sőt én a leginkább. Viszont magánéleti dolgok miatt valahogy középiskola végére kifújtam. Egyszerűen nem voltam motivált és nem tudtam kitalálni, melyik egyetem melyik szakára menjek. Szükségem lett volna legalább egy évre...


Ebből végül is az lett, hogy választottam egy helyet és egy szakot, majd egy másikat, de egyik se volt jól átgondolt döntés. A szüleim ösztönzésére ezt a másodikat most már elvégzem, de nagyon távolinak érzem magamtól, és rettentő unalmasnak és időpazarlónak érzem. Az a fajta srác vagyok, aki mindig tudósnak készült gyerekkorában, mindig mindenből tanult, csak aztán valahogy elkezdtem túl sokat agyalni magamon és megrekedtem. Tudok más ilyenről is, tudtommal nem ritka, ha valakit nagyon sok minden érdekel és sok mindenben jó, hogy elkezdi nagyon frusztrálni, hogy nem tudja eldönteni, hogy mire szűkítsen.


Sokkal kevesebbet vállaltam be, mint amire képes vagyok, ezen szeretnék most változtatni. Szeretnék utólagosan letenni érettségiket és újraorientálódni, nagyjából mint ahogyan gimi végén kellett volna. Jó szülői hátterem van, mindig támogattak, sose volt ezzel gond. Mégis aggaszt a dolog kicsit, mert valahogy "gáznak" érzem ezt már ebben a korban, mikor más már mesterre megy meg elkezd dolgozni. Én olyan helyzetből indulok, hogy nem vagyok erre rákényszerülve, de nem tudom, hogy helyes-e. Viszont azt tudom, hogy eddig soha nem bíztam magamban és soha nem azt csináltam, amire igazán vágytam, úgyhogy azzal a gondolattal nem bírnék megbékélni, hogy maradjak ennél az alapdiplománál és csináljak vele, amit tudok... (mivel nem azt tanultam, amire tovább akarok menni, így az is kérdéses, hogy egy nekem megfelelő mesterre felvennének-e). Egyszóval úgy érzem, rosszul használtam ki az időmet, és most ezt szeretném jóvátenni. Érzem, hogy továbbra is ott van bennem a képesség a tanulásra és az óriási potenciál, de pillanatnyilag ezt most szétszórom. A szüleim nyomására csak azzal törődtem, hogy legyen "illő" korban diplomám, de valójában nem ezt akartam volna, hanem inkább kivárni, ha kell, de aztán azzal foglalkozni, amit akarok. Érzem, méltatlan hozzám az, hogy magamra erőltessek egy tőlem teljesen távol álló pályát.


2015. okt. 2. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne tanulhatnál még? 30 vagyok és mostanra kristályosodott ki bennem is, ki is vagyok valójában. Ráadásul tanulni nem csak úgy lehet, hogy ülsz és semmi mást nem csinálsz. Megfelelő elszántsággal el tudod magad tartani és tovább is tanulhatsz. Csak találd ki mit akarsz, és tegyél meg érte mindent! Hajrá!
2015. okt. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Megfelelő elszántsággal el tudod magad tartani és tovább is tanulhatsz."


Csak tudod, én úgy érzem, hogy mivel ez a szak, amiből most diplomám lesz, nem az, amit akartam, és nem kis részben a szüleim miatt hoztam meg ezt a döntést, ezért nem igazságos, ha most arra kényszerülök, hogy ezzel helyezkedjek el. Számomra ez a diploma semmit nem jelent, mintha nem is lenne. Én abba a diákéletbe vágyom vissza, ami az első diplománál jellemző - amikor még nem kell dolgoznom. Úgy érzem, ha már első alkalommal lemondtam arról, hogy a magam céljaiért tanuljak, akkor ez jár még nekem. Mert ez még mindig nem az én életem. Ha most kéne elkezdenem dolgozni, teljesen el lennék veszve, mert semmihez nem értek, ami ENGEM érdekel.

2015. okt. 3. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam, csak én 1 évvel idősebb voltam, mikor újrakezdtem. Egyáltalán nem bántam meg, nem ciki, és minden percét imádom, kár lenne kihagynod :)
2015. okt. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Ezzel most nagyon magamra ismertem:)
2015. okt. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképpen keress munkát,mellette tanulhatsz akármeddig.24 évesen azért ne várd már el szerintem,hogy teljes mértékben eltartsanak a szüleid,így is segíteni fognak még épp eleget,de teljesen ne legyél rájuk utalva.

Egyébként én ugyanezen 28 évesen,egy gyerekkel mentem át,úgyhogy természetesen mindent lehet,csak akarat kell hozzá.Sok sikert!

2015. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Magamra ismertem a soraid között...


23/N

2015. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!