Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tetszik a választott...

Ha nem tetszik a választott szak, inkább hagyjam ott?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el az SZTE angol-magyar OT szakát.

Az utóbbi időben kezdem érezni, hogy nem találom a helyem, nem érdekelnek a tanult tárgyak, sőt mi több, tanár sem szeretnék lenni. Már nem is értem az akkori döntésemet, mintha csak belekényszerítettem volna magam egy helyzetbe, mivel az volt a rögeszmém, hogy muszáj diplomát szereznem ahhoz, hogy legyen belőlem valaki.

Teljesen tanácstalan vagyok, jelenleg nem tudom, hogy mit szeretnék és hogy ki tudna bármilyen tanácsot adni. Abban sem vagyok biztos, hogy nekem való a felsőoktatás. Csak jó volt kijelenteni magamról, hogy egyetemre járok, azt hittem, hogy ezzel több leszek bárkinél is.

Legszívesebben otthagynám, de attól félek, hogy később megbánnám. Másrészt viszont 6 évet eltölteni azzal, amit nem szeretsz szenvedés lenne.

Nem tudom, hogy mit csináljak...

Köszönöm a segítségeteket előre is!

19L



2015. okt. 4. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ezt az egy félévet próbáld megcsinálni rendesen. Néhány hétből nem lehet eldönteni hogy tényleg olyan rossz-e. Járj be órákra, kérdezz ha valami nem világos, vegyél részt a számonkéréseken. Ha januárban is úgy érzed ez nem a te világod, akkor hagyd ott és tanulj valami mást.
2015. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!