Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha az általam...

Mit tegyek, ha az általam választott szak mégsem tetszik?

Figyelt kérdés

Júniusban érettségiztem, földmérőnek jelentkeztem. Ugyan még csak másfél hónap ment el és egy kivételével az összes zh-m elsőre sikerült az az érzésem, hogy én nem ezzel akarok foglalkozni életem végéig, egyszerűen nem tudok azonosulni a szakmával.

Elég nehéz úgy tanulni és szívni, hogy tudom, hogy ezért nem is igazán szeretnék.

Ha itt hagynám az egyetemet elképzelésem sincs hova tovább. Viszonylag jól sikerült az érettségim, 410 ponttal vettek fel ide, májusig akár újabb érettségit is tudnék letenni, ha szükség lenne rá.

Gondolkodtam asztalos szakmában, mert apukám is az és viszonylag könnyen elhelyezkedhetnék vele. De szüleimet öröm hallani, hogy mennyire örülnek, hogy a fiúk egyetemista. A családban én vagyok az első, ez nálunk a kis falunkban nem megszokott dolog. :)

Továbbá azt sem tudom mit mondjak a szüleimnek, azért már most elég sok pénzt költöttek egyetemi tanulmányaimra.

Igazából nem is tudom mit akarok kérdezni ezzel kapcsolatban, egyszerűen bármi tippnek örülnék.


2014. okt. 21. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem adj még ennek az egésznek egy kis időt. Lehet, hogy most kicsit megijedtél, hogy sokkal többet kell tanulni, mint középsuliban, vagy hogy majd nem lesz munkád. Ha jól teljesítesz, akkor a tanulmányaid végén kaphatsz állásajánlatot is, szóval ez az utolsó dolog, amitől tartanod kell.

Meglátásom szerint, hogyha mégsem ezzel akarsz foglalkozni, akkor is végezd el ezt a pár évet, legyen a kezedben egy diploma, és utána kereshetsz más szakmát. Ki tudja, lehet, hogy időközben megszereted ezt a szakot. És ahogy te is írtad, nem lenne fair a szüleiddel szemben csak úgy abbahagynod a tanulmányaidat, ha már olyan sokat költöttek az egyetemi tanulmányaidra.

2014. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!