Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?

Hova menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8.-os vagyok négyes ötös tanuló, és nem tudom hova menjek tovább tanulni. Nagyon szeretek kosarazni és arra gondoltam hogy jó lenne bekerülni egy kosárlabda csapatba. Balatonboglárra járok iskolába és az érdekelne hogy ismertek-e ilyen iskolákat ami ezzel foglalkozik. Nem kell iskolának lennie, csak ami ezzel foglalkozik.(bocsánat ha nem vagyok érthető, csak nem értek ezekhez a dolgokhoz nem tudom hogy kéne megfogalmazzam de remélem azért értitek miről beszélek) Gimnáziumba szeretnék menni. Arra gondoltam, hogy siófokra megyek és nem baj ha nincs a közelbe, de az érdekelne hogy ismertek-e kosarazással foglalkozó iskolákat vagy bármit,ami ezzel foglalkozik.Olyan érdekelne, amiben nem felnőttek játszanak...mivel 14 éves vagyok és lány. Van erre lehetőség? Ismertek ilyen iskolákat vagy bármit ami ezzel foglalkozik ? (még egyszer elnézést az ilyen megfogalmazásért de nem értek hozzá) A válaszokat előre is köszönöm :)

2015. okt. 8. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Kosárlabda csapatba nem gimnázium által fogsz bekerülni. Felvételizt egy gimibe, esetleg sporttagozatosba, de ezt hozzád legközelebb csak Kaposváron találtam, de az se gond, ha más tagozat, mert nem ezen fog múlni.


Mellette keress egy jó sportegyesületet, ott kezdj el kosarazni és ha van hozzá tehetséged és kitartó vagy, akkor majd később bekerülhetsz egy jobb csapatba.


Az biztos, hogy most ne arra gondolj, mit akarsz felnőttkorodban csinálni, mert az úgyis változni fog az idők során. Nézz meg pár hozzád kőzeli, vagy ha messzebb is jó, akkor távolabbi gimiket, nézd meg milyen tagozataik vannak, menj nyílt napra és a neked szimpatikusba felvételizz.

2015. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elvileg van egy ilyen kosárlabda csapat siófokon ami nem az iskolához tartozik de oda is kell felvételi vagy válogatás vagy fogalmam sincs hogy mondják ezt.Nem tudom mennyire igaz, az osztálytársam barátját elvileg oda bevették, és arra gondoltam hogy ott jó lenne csak nem tudom hogy mennyire igaz ez...
2015. okt. 8. 19:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Ismer valaki egyáltalán olyan iskolákat vagy bármit ami a kosarazással foglalkozik? Tehát olyan kéne amiben gyerekek vannak és nem 20-30 évesekből áll össze-vissza a csapat, és lennének meccsek is. Nem hinném hogy ebből akarok megélni de nagyon szeretem ezt a sportot és hát fogalmam sincs mi kéne hogy legyek csak hát jó lenne sportolni valamit. Annyi bajom van,hogy nézegetek iskolákat meg ilyesmiket de én nem értem hogy mikor vannak ilyen válogatások vagy ilyenek. Az iskolába ahova most járok, nincsen kosárlabda oktatás szóval nem tanítottak meg semmire csak magamtól...de egészen jól megy (véleményem szerint.) Tudnátok segíteni mihez kezdjek most? Nagyon esetlen vagyok ilyen téren, azért kérdeztem meg itt, mert én egyedül itt nézegetek iskolákat, de nekem ez nagyon kínai és nem tudom hogy működik ez.
2015. okt. 8. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nincs olyan gimnàzium, ami a kosarazással foglalkozik! Siófokon van a Siófoki Kosársuli, de az sem iskola, hanem egy sportegyesület! Az, hogy szeretsz kosarazni, nem jelenti azt, hogy belőled profi kosaras lesz, főleg, hogy nem is tudod, hogy akarsz e egyáltalán az lenni, ezért ne erre alapozz.

Hívd fel ezt a kosársulit, hogy mi alapján tudsz oda bekerülni. De, mint mondtam, ez is egy sportegyesület, vagyis mellette mindenképpen rendes gimibe vagy szakközépbe kell járnod!

2015. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem is akartam olyan iskolába menni főleg mert hát nincs is...pont így akartam hogy egy gimnázium mellet járok külön sportegyesületbe csak nem értettem igazán hogy működik ez. Köszönöm szépen a válaszokat nagyjából most már értem mi a helyzet. Nem tudnád linkelni az oldalt ahol részletesen le van írva milyen kritériumoknak kell megfelelni?
2015. okt. 8. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:

A honlapon sajnos semmi használható infot nem találtam, ezért írtam, hogy hívd fel őket.

Ez a telefonszámuk elvileg: 06-20/474-52

És ez a honlap: [link]

2015. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezt az oldalt én is megtaláltam, csak a képeken is látszik hogy felnőttek játszanak és az se biztos hogy lányoknak is van edzés. Szóval lehet máshol kéne keresgélnem:c
2015. okt. 9. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem csak felnőttek játszanak, mert a facebookon pl találtam egy olyan csoportot, hogy Siófoki Kosársuli serdülő csapat.

Ne alapozz a honlapra, újra elmondom, hogy hívd fel őket, kérdezd meg, mik a lehetőségek!

2015. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2015. okt. 10. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!