Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgy fejezetekből...

Milyen tantárgy fejezetekből készüljek fel legjobban a Logisztikai mérnök szakhoz? Melyik fejezeteket/témaköröket alapozzam meg a legjobban matekon, kémián és fizikán belül? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék Logisztikai mérnök szakra jelentkezni, de úgy érzem még közel sincs annyi tudásom, hogy végig tudjam csinálni. Szeretném előtte felkészültebbé tenni magam, mivel fizikát és kémiát a gimnáziumba szinte nem is tanítottak. Matekból soha nem tanultam, érettségi előtt 2 héttel vettem rá magamat, és laza hármasra sikerült. (Persze ez nagyon kevés jelen állás szerint) De úgy érzem, van eszem az egészhez, és ha elkezdenék gyakorolni ezekből a tárgyakból menne, csak nem tudom miket tanuljak, miket gyakoroljak a legjobban.

Jelenleg egy logisztikai ügyintéző képzést csinálok, de itt nagyon amatőr számolásokat kellett eddig csak végezni, amit egy gyerek is megcsinálna, és tudom hogy a mérnök szak ennél ezerszer nehezebb.

A kérdésem az lenne Matekon, Fizikán, Kémián belül mit tanuljak, mit gyakoroljak a legjobban?? (Témakörökre gondolok. egy hülye példa: Algebra.)



#logisztika #mérnök #logisztikus #logisztikai mérnök #logisztika egyetem #logisztikai képzés
2015. okt. 14. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kis keresgetéssel a neten, biztos megtalálod a kiszemelt egyetem képzésének tantervi hálóját, majd a tárgyak tematikáját.

Így már tudhatod milyen tárgyak várhatnak rád és a tematika alapján az adott tárggyal minden információt láthatsz (kötelező irodalom,érintett témakörök).


Videotoriumon vannak fent komplett előadás sorozatok például:

[link]

De youtubon is van egy csatorna, ahol elég sok minden be van mutatva alaposan matekból:

https://www.youtube.com/user/HunDigitalSquirrel


Ahogy ránéztem logisztikán van mechanikából is pár félév, ezek elég jó előadások, SZIE-s felvétel,videók fül alatt:

[link]

2015. okt. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, ez sokat segített! :)

De azért várok még tapasztalatokat, javaslatokat :)

2015. okt. 19. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Kémiából alap összefüggések.

Fizikából érettségi szint minimum, és annak készségszintű ismerete.

Matekból, hmm minden. BME-n van nulladik zh, ha nem sikerül ezt a tárgyat kell felvenni felzárkoztatónak:

[link]

2015. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen tárgyak vannak:

[link]


Matekból kell minden ami érettségire, de nem csak ímmel-ámmal, hanem készség szinten.

Fizikából is az alap összefüggések ismerete.

2015. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!