Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A következő szakok érdekelnek,...

A következő szakok érdekelnek, idén érettségizek, mely tantárgyakra "feküdjek" rá?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök, mérnökinformatikus, alkalmazott közgazdaságtan, jogász, pszichológia.

2015. szept. 8. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek elég különbözők, mivel a mérnök mat-fiz, a közgazdász matek-töri, a jog magyar-töri, a pszichonál meg bő a választék, matek, magyar, töri, biosz, nyelv.
2015. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kozul a legjobban az elso kettovel elsz meg az tuti.
2015. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem most már késő "ráfeküdni" tárgyakra. Legalábbis abból kiindulva, hogy ahova emelt érettségit kérnek, arra általában az utolsó két évben fakultáción készül az ember.

Egyébként tényleg nagyon más területek. A mérnökinformatikáról és a pszichológiáról tudok nyilatkozni részletesebben, előbbit a párom tanulja, utóbbit meg én. A mérnökinformatikához nagyon kell a fizika, a matek és az informatika; és piszok nehéz a szak, csúszás nélkül nagyon-nagyon ritkán tudja valaki elvégezni. Viszont ha elvégzed, könnyen kapsz munkát és rengeteg pénzt tudsz vele keresni. Pszichológiához elég sok mindent elfogadnak, de pont nem olyanokat, mint az első két szakhoz, amit leírtál. Ide jöhetnek az alaptárgyak, matek, magyar, töri, nyelvek, és a biológia. A ponthatár az egekben van, ide nagyon nehéz bejutni, viszont a képzés maga nem annyira halál nehéz, de ha akarsz vele kezdeni valamit, akkor végig kell tanulnod a féléveket. Ahhoz, hogy a pszichológia diplomával kezdj valamit, minimum a mesterképzést be kell fejezned, de sok területen ezután még szakirányú továbbképzésekre kell járnod, terápián kell részt venned. Szóval hosszú és drága út, aminek a végén nem biztos, hogy meg leszel becsülve, vagy hogy könnyen kapsz munkát. Sokat keresni pedig valószínűleg nem fogsz, 1-2 olyan terület van, amivel lehet.


Nekem eléggé úgy tűnik, hogy nem igazán gondoltad ezt még át, mert elég rendszertelen, hogy milyen szakokat írtál le, talán csak ezek hangzanak érdekesnek? A tantárgyak is nagyon mások, amikre a felvételin vagy az egyetemi tanulás során szükséged lesz, persze lehet, hogy ennyire jól megy a tanulás, de kétlem, hogy valóban minden tárgyból ennyire jó vagy, hogy bármelyikre rá tudnál feküdni úgy, hogy egy adott szakra felvegyenek vele.

2015. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak jogról tudok nyilatkozni, mert oda járok. Ahogy előttem is írták, ide töri és magyar kell, illetve valamelyikből emelt szintű. Tény, hogy hiába ezek kellenek, nem ezt fogod az egyetemen tanulni. Csak a készségek miatt kérik ezeket, mivel mindkettő tanulós (nagy ritkán magolós), olvasós tárgy és jogon is ezt kell csinálni, ülni és tanulni. Definíciókat, jogszabályokat, stb.
2015. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!