Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért akar mindenki diplomás...

Miért akar mindenki diplomás lenni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, hogy nulla tanulással el lehet végezni valami kamu büfészakot, ahogy egy közepes érettségit is össze lehet hozni így, aztán utána munka nélkül dől a lé, meg a jólét életük végéig. Van pár ilyen szak, nem minősíteném, de messze nem ez a jellemző.
2015. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyfelől családi/társadalmi nyomás. Sajnos a mai világban eléggé lenézik azt, akinek nincs diplomája, nem tartják sokra őket. Diploma nélkül elég nehéz elhelyezkedni, kb. minimálbéres munkákhoz lehet jutni ha csak érettségid van.

Simán szakmával se könnyebb, mert hacsak nem tud vki egy sikeres vállalkozást indítani, akkor nem sokat keres. Pl. most elkezdték nyomatni, hogy tanulj szakmát mert milyen jól keres a villanyszerelő, de csak ha vállalkozó. Ha állami alkalmazásban áll akkor nem keres sokat. De vállalkozást indítani se 2 Ft, plusz bármikor becsődölhet.


Másfelől viszont vannak akik azért akarnak diplomások lenni, mert olyan szakmát választottak, amit nem lehet máshogy pl. orvos vagy ügyvéd. Én azért szereztem diplomát, mert a versenyszféra érdekel, ahol kb. esélye sincs az embernek egy jobb fajta diploma nélkül.


Nyilván vannak ezek a sokat emlegetett büfészakok, ezekre azért mennek, hogy legyen diploma vagy szimplán mert tényleg érdekli őket a szak és szeretnének többet tanulni róla.

2015. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a "büfészak" meddig lesz még divatos szó?
2015. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert a diplomások között sokkal alacsonyabb a munkanélküliség, mint a többi végzettséggel rendelkezők között.


Igen, még egy "büfészak" is sokszor hatalmas előnyt jelent, rengeteg olyan munkakör van (asszisztens, recepciós, stb.) amihez valójában (szerintem) egyáltalán nem kellene felsőfokú végzettség, de elvárják/előnyt jelent. Egy diploma azt IS jelenti, hogy te képes voltál szenvedni valamennyit azért a papírért és nem adod fel egyből a dolgokat, van kitartásod.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy IT, mérnöki, orvosi, jobb gazdasági, jogi diplomával sokkal jobban fizető állások nyílnak meg neked.


Tudod mi a vicces? Mindenhonnan azt lehet hallani, hogy manapság lassan többet ér egy jó hiányszakmás végzettség mint egy diploma... hol? Ha az ember nem a fővárosban lakik, akkor nagy valószínűséggel az összes hiányszakmával nettó 150 körül van a plafon, az is 3 műszakkal. A legtöbb velem egykorú társam aki szakmát végzett vagy technikusit, most kemény 90-120 ezrekért dolgozik több műszakban (a sokat emlegetett CNC forgácsoló, sőt programozó technikus ismerősöm is).... én meg még el sem végeztem az egyetemet, mellette havi 60-ért dolgozok heti 20 órát és rohadtul alul is vagyok fizetve a szakmámban. Ha ezt felszorzod heti 40-re, ami a teljes munkaidő, akkor keresek 120-at. Miközben van olyan szaktársam, aki heti 20 órával 100 ezret keres gyakornokként... Egyáltalán nem azt állítom, hogy diplomával csettintésre milliomos leszel (sokan ezt hiszik), de körülbelül ami egy szakmunkásnál, több év tapasztalattal a fizetési plafon, az egy közepesen jó diplomával az alap, kezdő fizetés. Ez azért meg marha nagy különbség.

2015. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!