Merre tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Én 30 éves vagyok, nemsokára érettségizem.

De nem tudom hogyan tovább? Olyan szakmát szeretnék ami jól fizet mind itthon mind külföldön ha netán a családommal kiköltöznénk.


Ezek érdekelnek:

- Informatika

- Zene

- Történelem

- Politika



Úgy tudom informatikában sok pénz van, de nagyon kukacoskodnak. Hogy ha 40 év feletti vagy akkor nem kellesz. Én meg 30 vagyok és az egyetem vagy a főiskola lenen egy 4-5 év az már 35 és akkor 5 év meló után kivágnának. Ezért meg nem éri meg ezt tanulni... 5 éves munkáért.


Merre tovább?

Ti merre mennétek?


Kicsit el vagyok keseredve, mert informatikára szántam el magam. De ez a 40 felett nem kell senki dolog eléggé betett.


[link]


[link]


2015. okt. 26. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó szakembert nem vágják ki sehonnan.

Csak tényleg érteni kell hozzá.

Férjem cégéhez most vettek fel valakit, 50 éves. Szerintem ez elég jó ellenpélda. Most junior, betanul és kész.

Ráadásul ebben önállósodhatsz is bizonyos mértékben, és vállalhatsz mellékes munkákat is.


Zenével és politikával nem érdemes foglalkozni, külföldön meg pláne semmit nem érsz a magyar politológus papíroddal.


Marad a töri, de ha nem akarsz tanítani, akkor az is zsákutca.

2015. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemzetközi tanulmányok - BCE

Politológiát itthon csak a CEU-n érdemes végezni esetleg a BCE-n...

2015. okt. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy a CEU-n csak angolul van képzés és fizetős. :( (viszont 2 diploma jár érte)
2015. okt. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan zene alatt komolyzenét értettem, nem azt hogy elmegyek gitárosnak és én leszek egy banda frontembere meg rocksztár és hasonlók.


Az jó hogy az informatikában sok pénz van de amíg meglesz az érettségim az olyan 30 éves koromra lenen meg, plusz jönne az egyetem illetve a főiskola ami + 4 év. Ezzel együtt mér 34 és úgy olvasom, hogy a programozókat nem szeretik alkalmazni 30 felett. Vannak is ilyen cikkek:


[link]


[link]


És hozzáteszem hogy az egyetem nem kis pénz, amennyiben nem támogatott a képzés. Tehát semmi kedvem fél milliókat perkálni és napi 20 órát tanulni akkor ha az egyetem után meg sehol se alkalmaznak.

2015. okt. 27. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!