Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem érek semmit egy...

Tényleg nem érek semmit egy jogi diplomával és éhen fogok halni?

Figyelt kérdés
Másodikos vagyok a gimiben és jövőre faktot kell felvenni. A törit és a magyart szeretném mert joggal akarok tovább menni de rengeteg rémhírt hallottam hogy miután megkapom a diplomát nem tudok elhelyezkedni és mehetek a büfébe. Más irány nem érdekel egyáltalán, az orvositól rosszul vagyok, közgázra kell a matek ami nagyon nem megy így egyből a mérnöki is ki van zárva. Mit tudok csinálni?

2015. okt. 29. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Jogba akkor érdemes belefogni, hogyha van olyan ismeretséged, anélkül tényleg nagy valószínűséggel "éhen fogsz halni". De persze egyetemi időd alatt is szerezhetsz ilyen ismertségeket, szóval nekifogni lehet, aztán ha bent vagy, jól kell alakítgatni a helyzetedet.
2015. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez az éhenhalás hülyeség. Írd már be googlebe, hogy jogász állás. Rengeteg van... Ügyvédi és bírói helyekhez igen, lehet, hogy kell ismeretség. De vállalati jogászként nehogy már azt mondja valaki, hogy oda rokoni úton lehet bejutni. Beszélsz 2 nyelven felsőfokon, van egy kiváló jogi diplomád és ugyanúgy tudsz érvényesülni, mint bárki más.
2015. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Manapság nagyon divat a piacra fogni azt, ha valaki nem tudja eladni magát, és keseregni azon, hogy nincs munka. Van munka, iszonyat sok. Még kisebb végzettséggel is, nemhogy jogász diplomával. Csak épp menni kell utána, talpraesettnek és ügyesnek kell lenni. És igen, lehet, hogy költözni is kell. De munka van, csak menni kell utána. Nem kopogtatnak be hozzád, hogy gyere légy szíves. Azt tudod csinálni, hogy elvégzed, amit igazán szeretnél, jó leszel benne, tanulsz egy kis önmenedzselést és szerzel vele munkát! Kitartás!
2015. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Jogász diplomával a zsebedben mindig lesz munkád (kivéve ha lusta vagy), lehet, hogy nem ügyvédként vagy bíróként, de nem is mindenkinek ez a célja. Ez egy teljesen versenyképes diploma.
2015. okt. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
menj bölcsészre, akkor tényleg éhen fogsz halni
2015. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Bármit is végzel, ha a legjobb vagy - márpedig mért ne lehetnél az -, van lehetőséged anyagi jómódban élni.

Jogot akarsz végezni? Semmi gond. Beszélj angolul és németül, esetleg hozzá valami ritkább nyelv, s még summa cum laude diploma se kell, de keresni fognak, mert több vagy az átlagnál. Ha ezt szeretnéd, csináld, s ne hagyd magad eltántorítani!


Csak egy megjegyzés: figyelhetnél jobban a vesszőkre, ha valóban jogra készülsz.

2015. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Isten gyermekei vagyunk, so bíznod kell elvileg csak magadban, és menni fog. Mert tudd, hogy méltó vagy rá, és akkor megy. Érezd magadénak biztosan a jó állást ,amit szeretnél; bár én ilyet még nem próbáltam.
2015. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon gondolkodom a jogon, bár én már egy kicsit idősebb vagyok, a húszas éveim elején. Legalább 2 évig még nem aktuális a téma számomra, de azért én is úgy gondolom, hogy akarni kell és csinálni. Ez egyébként mindenre vonatkozik. Aki ebben az egészben csak a magas beosztást meg a milliókat keresi kapásból, annak nyilvánvalóan az lebeg a szeme előtt, hogy elérhetetlen. :D No igen, ha ezt az oldalát fogjuk meg, ahhoz tényleg kell ismeretség és hatalmas tehetség, de szerintem egy jogi végzettséggel tutira el lehet helyezkedni, nem fogsz éhen halni. :) Csinálni kell. :) Engem is nagyon érdekel, bár félnék nekiugrani, bevallom. Majd talán... :)
2015. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Azért nem sikerül a jogászoknak elhelyezkedni, mert mindenhol gyakorlatot kérnek.

Ha gyakorlatot akarsz magadnak, neked kell fizetned érte, bár már ezt a fű alatti lehetőséget a munkáltatók nem nagyon ajánlják fel, mert már ezt is nagyon megszigorították. Esetleg a jogi egyetem alatt keress olyan ösztöndíjas lehetőségeket, hogy mondjuk kimész valamelyik párttal Brüsszelbe néhány hónapra. Angol és német nyelv kell hozzá, esetleg francia. Ösztöndíjjal néhány hónapot cserediákként valamelyik német vagy osztrák egyetemen töltesz. Minél több ilyen egyetem alatti külföldi gyakorlatot tudj felmutatni.Így lesz esélyed ügyvédi irodánál ügyvédjelöltként elhelyezkedni (a társalgási szintű nyelv miatt kapva kapnak utánad), majd itt tényleges fizetésért gyakorlati időt szerezni. 3 év után leteszed a szakvizsgádat, és nyithatsz önálló ügyvédi irodát.

2016. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy vicc. Ha jogászként megszerzed az ügyvédi szakvizsgát (plusz 3 év), éhen nem halsz, ne aggódj. (Nyilván nehéz megszerezni a gyakornoki állást, de utána nem lesz gond.) Kisebb városban élek, és itt is 15-20 ezer forintos óradíjjal dolgoznak az ügyvédek, és nincs is sok ügyvéd, bár Pesten gondolom, más a helyzet.
2016. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!