Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész diplomával (ami...

Bölcsész diplomával (ami köztudott, hogy itthon semmit sem ér) és alapszintű, közel középszintű nyelvtudással mennyire érdemes belevágni egy londoni munkakeresésnek?

Figyelt kérdés

A kezdőtőkét kéne összeszedni, csak itthon nincs munkám. Ha az meglenne, akkor indulnék, gondolom a szabad bölcsész diplomámat nem fogják elfogadni, így végzettség nélkül mekkora az esélye, hogy találok valami munkát??? Ami könnyű, de sokat fizet!!! 2 évet szándékoznék kint maradni!

25/N


2011. aug. 27. 23:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Legyél au pair.
2011. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként komolyan nem értelek kérdező. Soha nem tanultam volna olyat, akármennyire szeretem, amivel nem tudok elhelyezkedni.

Külföldön kemény munkát várnak mindenkitől, szóval meg kell becsülni, amit kapsz. Én szalag mellé is elmennék, ha anyagi gondjaim lennének, ott nem is igen kell a nyelvtudás.

Au pairként pedig előny lehet, hogy magyar vagy. Én örülnék, ha lenne egy au pairem, aki más nyelven beszél a gyerekeimhez.

2011. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
69%

Miért? Csodálatos nyelv a magyar és nagyon nehéz.

Egy külföldinek hatalmas büszkeség, ha beszél magyarul.

Van,aki sosem tanulja meg.

Egyetlen orosz barátnőm van, aki hosszú ideje él itt, és oda vissza vágja a ragokat, senki mást nem ismerek, aki hozzá hasonlóan jól beszéli a nyelvet.

2011. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%

Ezt sosem lehet tudni. A nyelvtudás szerintem az egyik legnagyobb kincs, főleg ha nehéz nyelvet beszél egy ember. Nem a nyelvvizsgáról beszélek, hanem a tényleges tárgyalóképes nyelvtudásról.

Nem véletlenül kerülnek olyan horribilis összegekbe a többnyelvű magánóvodák.

2011. aug. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Szia!


Mehetsz gyárba is dolgozni, ki lehet fogni olyan munkát, ahol nem kell megszakadni, pl.: csomagolóit...vagy konyhára.


Ha jó a nyelvtudásod, akkor pedig egy recepciós állást is megpróbálhatsz. Az önéletrajzodba beleírhatod, hogy dolgoztál itthon recepción, konyhán nem fogják ellenőrizni.


Ha sikerülne szállodában elhelyezkedni, vagy étteremben, ott előre tudsz lépegetni a ranglétrán, az au pair-es melónál nem, és ha kifogsz valami zakkant családot, hülye gyerekekkel, menekülni fogsz haza.


Viszont kezdőtőkéd mindenképpen legyen: minimum 1000 font. A legolcsóbb albérlet kb. 65 font hetente és ált. 2 hét depozitot is kérnek, a közlekedés is drága.


A legjobb lenne, ha valakivel vagy valakihez mennél!

2011. aug. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még valami: [link]


Nézd meg ezt a honlapot, ott van egy történet egy lányról, aki kiment Angliába bébiszitternek, illetve egy másik cikk, hogy hogyan érdemes tervezni, stb...


De egyedül ne menj!

2011. aug. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%

Találnál munkát nagyon könnyen, csak ugye itt jön az általad említett dolog, ami bökkenö. "Ami könnyü, de sokat fizet!!!"

Gondolom óránként minimum 10-14 eurós bér az alap elvárásod....

Ha jól nézel ki, akkor menj ki 2 évre prostituáltnak egy bárba vagy valahová, ott megkapod ezt a pénzt.


Németországban élek, egy jól menö éttermet vezetek, melyet Magyarokkal szerettem volna feltölteni, de nem megy, mert az általam kínált, lakhatás, étkezés és 5 eurós netto órabér, amit félretehet, mert se kaja, se rezsi szükséglete nincs, nem elég.


Ezek után kérdezem Én, hogy mi kellene még?


Ha eljutottál odáig, hogy bölcsész szakon tanulj, akkor van annyi eszed, hogy felmérd, kell-e munka vagy nem.

Menj ki Angliába, szedj össze valami 40-50 éves pénzes fószert és el van intézve az életed. Nagyon sokan csinálják.

2011. aug. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
55%
Te maradjál csak itthon,mit akarsz kb nulla tudással külföldön? Majd itthon mész szépen szalag mellé, én meg egy év múlva egyetem után, mérnök diplomával, felsőfokú angollal majd szépen kimegyek.
2011. aug. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
34%

Miért kell támadni a kérdezőt? Tanácsokat kért és kész.


Utolsó válaszolónak:

"Nulla" tudással külföldön is mehet szalag mellé, anyagilag jobban járna, mint itthon. Ha belejön a nyelvbe, akkor válthat.


A te felsőfokú angolod csak papíron van meg, vagy "élesben" is megy a nyelv felsőfokon?

2011. aug. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
57%

Elmehetsz a diplomáddal külföldön és itthon is mosogatni, gyerekre vigyázni, takaritani... Jó melóra ne számits ott is van elég diplomás akiket felvesznek fenékvakarásra,

Egy egészségügyi szakmával és nyelvtudással kereshetnél pénzt nem lenne könyű meló de biztos pénz lenne.

2011. aug. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!