Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha biológia-kém...

Mit csináljak, ha biológia-kémia szakon vagyok a gimnáziumba, de építész szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

A Pécsi Leőwey Klára Gimnáziumba vagyok 9.osztályos emelt szintű biológia-kémia szakon. Eddig úgy volt, hogy orvosnak szeretnék tanulni, de nemrég elkezdtem utánaolvasni, és egyre jobban az van bennem, hogy építész akarok lenni.

Tudom, hogy ahhoz kell a matek és fizika érettségi, viszont nekem csak most 9.-ben és 10.-ben lesz fizikám, de amúgy is a bioszt és a kémiát kell majd felvennem fakultációnak.

Ha leérettségiztem biokémián, utána lenne lehetőségem építésznek tanulni valahogy? És akkor hogyan?


2015. okt. 31. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is neked kell tudnod, van-e másik tagozat. Másrészt senki nem tiltja meg, hogy fizikát tanulj, és később abból érettségizz. Nem írhatják elő, hogy biológiából és kémiából érettségizz.
2015. okt. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha át tudsz menni építészeti középsuliba, akkor menj, ha nem, akkor vársz egyetemi jelentkezésig. :)

nem tudom, hogy oda milyen szakok számítanak, de ha tényleg a matek és a fizika kell belőle érettségi tárgyként, akkor ezzel semmi gond, mivel 9-10.-ben tanulni fogsz fizikát, így tanultad 2 évig, tehát érettségizhetsz belőle. :)

2015. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdés vagy sikerült-e beszerezned az információkat, de azért válaszolok. Én most kezdtem az építészmérnökit a BME-n osztatlan képzésen és szerintem van olyan ismerősöm, aki kémiából és bioszból érettségizett és mégis felvettek, vagy az osztatlanra vagy a BSc-re. Bár ha pécsi vagy, akkor lehet, hogy ott akarnád elvégezni, arról meg nem igazán tudok. Mindenesetre böngészd át a felvételi tájékoztatókat, az a legbiztosabb. Még semmivel nem vagy elkésve, meg addig sok minden változhat, de ha mégis úgy döntenél, hogy a fizikát is megpróbálod, az fakt nélkül se lehetetlen, max egy jó külön tanár meg egy kicsit több erőfeszítés kell hozzá. :)
2015. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!