Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakultációválasztás! (? )...

Fakultációválasztás! (? ) Fogalmam sincs, mit tegyek!

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Az a helyzet, hogy nem olyan sokára fakultációt kell válasszak (10.-es vagyok). Nekem van szerencsére jövőképem, mindenképpen egészségügyi vonalon szeretnék továbbmenni, a probléma csupán annyi, hogy világéletemben egy lusta dög voltam és csak azzal foglalkoztam, ami perpillanat érdekelt. Bioszból jó vagyok, a kémia sajnos csak általánosban ment, most kettes vagyok belőle, viszont a kémia érettségi elengedhetetlen a továbbtanulásomhoz (oké, ott a fizika is, de azt meg utálom). Úgy alapvetően amúgy nincs bajom a kémiával sem, csak nagyon le vagyok maradva, konkrétan szerintem újra kellene kezdenem az általános iskolás anyagtól, ha meg akarom érteni... a kérdés az lenne, hogy így belemerjek-e vágni a fakultációba, ami jövőre kezdődik? Mert amíg nem értem, addig nem hiszem, hogy ki tudom javítani, foglalkozni pedig csak a jelenlegi anyaggal tudok egyelőre, mert mellette rengeteg mindent kell tanulnom. Így viszont nincs mire építeni, legelőször nyáron tudnám elkezdeni bepótolni a lemaradást. Szerintetek? :/ Bocsi, ha hosszú lett, de előre is köszi a tanácsokat. :) 17/L

2015. okt. 30. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha a jelenlegi anyagok nagyon lefoglalnak gimiben, akkor nem ajanlom az orvosi vonalat egyaltalan.
2015. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem én, köszi. De most jöttem rá, hogy muszáj tanulnom, ha akarok valamit, és a többi tárgyból is tepernem kell. mert angol kéttanba járok, az egyik legnehezebbe. Igen, tudom, én vállaltam, ha lusta vagyok, miért jelentkeztem oda, stb.. :) Általánosban végig kitűnő voltam, de ott alig tettem valamit a dologért, aztán jött a gimi és én nem voltam hozzászokva a rendszeres tanuláshoz. Most próbálok megtanulni tanulni. Lehet, hogy szánalmas, de ez van. Amúgy leginkább mentőtisztire szeretnék menni, az orvosin csak elgondolkodtam. Ez az, amit szívesen csinálnék.
2015. okt. 30. 20:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval azért foglalnak le, mert semmiből sem szeretnék megbukni. Tudom, ez végig így lesz, egyre csak nehezebb lesz, de arra gondoltam, ha már vannak normális alapok, amire lehet építkezni... jövőre mindenképp szeretnék csak a legfontosabb tárgyakra koncentrálni, de idén (perpillanat) minden annak számít.
2015. okt. 30. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Ott az egész nyár! :D Ne aggódj, egyetemen úgy is sokkal többet kell tanulnod rövidebb idő alatt. Ezzel le is tudod tesztelni, hogy menne-e a kemény tanulás. :)


De azért ne gondolj úgy a faktra, hogy ott mindent tudni kell.. :D Elég ha van valami fogalmad a dologról, valószínűleg ott úgy is újra vesztek mindent. Mondjuk a mi sulinkban minősíthetetlenül fos volt a kémia oktatás, szóval azt otthon kellett bepótolnom... Borzalmas volt, és én is nagyon lusta voltam, csak 12. félévkor tanultam rendesen, de azért összejött.


Sok sikert kívánok :)

2015. okt. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Végülis.. :D köszi :)
2015. okt. 30. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló lustasággal és vággyal indultam meg én is nagy bőszen az orvosi és az az igénylő tárgyak fakultációja felé. Kémiából gimiben 4-es voltam, a végére mégis hagytam a francba az orvosit, és egy másik szakon most sokkal boldogabb vagyok. Sokéves álomnak ilyen könnyen lett vége, de mégsem bánom. Ha nem jössz ki jól a kémiával akkor az egyetemen se fogod nagyon szeretni, ahogy a fizikát se, én azt pl nagyon megszerettem, mégsem voltam elég elhivatott vagy szorgalmas a fakthoz, pedig próbáltam mindent, fizikát és kémiát is, de elcsúsztam, nem ment, és a könnyebb utat választva hagytam a francba.

Aki meg akarja csinálni, az meg tudja, én nem akartam eléggé, és ez lett a vége. De tényleg nem bánom, csak mondom. Fakton azért elég feszített a tempó, legalábbis nálunk az volt, érteni kellett a dolgokat, és nem az általános iskolás szintről kezdik.


Azt csináld amit szeretsz, amiben jó vagy, és amiért képes vagy küzdeni.

2015. okt. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele. Van egy könyv, amiben benne van a gimnáziumi tananyag elmélete, a címe Ennyit kell(ene) tudnod kémiából. Szerintem nagyon jó, könnyen érthető, és annyira nem is hosszú.
2015. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Faktokon újrakezditek az egész anyagot 0-ról szinte és kibővíti azt emelt szintűre. De nem ártana azért hogy egy halvány fogalmad lenne róla, hogy miről is van szó :D
2015. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Villányi: Kémia összefoglaló és Ötösöm lesz kémiából könyveit szerezd meg, garantál a sikeres felvételi fél év tanulással is. :) hajrá!
2015. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hmm... olvasgatom visszafele a kérdéseket, mert bajban vagyok (most kell beadnom a jelentkezésem egyetemre). Egészen vicces, hogy én elgondolkoztam az orvosin. :DDD Az egészségügyhöz való ragaszkodásom nagyjából még megvan, de már közel sem 100%, hogy mentőtisztire szeretnék menni. Pedig azt hittem, örülhetek akkor, hogy van jövőképem.

Igazából van, csak túl szerteágazó, vagy hogy is mondjam. Hirtelen minden elkezdett érdekelni, hetente váltogatom a terveimet (december óta akartam már tanár lenni, biológus, pszichológus, mentőtiszt, szabad bölcsész, tolmács......). Végül is az utóbbi kettőn kívül mindegyiknek van köze a mostani faktomhoz. A bioszt választottam végül, a kémiához túl kevésnek éreztem magam, idén viszont felvettem szakkörre, és szeptember óta már középszinten tartunk nulláról. :) Ezzel azt akartam mondani, hogy igazából semmihez nem késő belefogni.

Nem tudom, miért írtam mindezt most ide - talán magamat szeretném megerősíteni valamiben, esetleg ha bárki olvassa még ezt a kérdést, írhatna a fent említett szakokról tapasztalatokat (feltéve, ha van köze az egyikhez is). Ugyanis tényleg nem tudok dönteni, szívem szerint az összeset csinálnám.

Biológia szakkal később biotechnológiára gondoltam menni, ha tanárira, akkor biológia (:D), nyelvszakok közül az orosz érdekel.. mentőtiszti az anatómia, az ember miatt vonz nagyon, illetve az adrenalin és a csapatmunka miatt...

A pszichológia pedig szimplán csak nagyon-nagyon érdekel.

Megköszönném, ha esetleg írnátok érveket/ellenérveket. :)

2018. jan. 18. 00:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!