Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak ha nem ajánlják...

Silver the best kérdése:

Mit csináljak ha nem ajánlják a katonai pályát mégis oda akarok menni?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és katona (tiszt) szeretnék lenni de a többiek kinevetnek ezért a döntésért , pedig jó sportoló vagyok és jó tanuló és verekedni sem verekszem mert jól nevelt vagyok. Hogyan érjem el hogy igenis jó katona leszek?

#/(/
2015. nov. 3. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindent lehet, de előtte inkább menj gimibe, érettségizz le hogy bekerülj a főiskolára hogy jobb helyre kerülj be, de figyelmeztetlek előre hogy nagyon kemény a felvétel még a rendőrtisztire is, szóval addig lehetőleg ne törd össze magad vagy ne sérülj le annyira hogy már nehezebben mozogsz mert akkor sajnos buktad. Egy volt osztálytársam nagy álma volt a katonai pálya, tett is érte csak érettségi előtt fél évvel leesett a lépcsőn boka ficama lett olyan szinten hogy műteni kellett. Szinte teljesen helyre jött a felvételi napjáig, de az orvosin már elutasították, és hozzá teszem a fizikai felvételi is igen kemény volt még neki is, és persze azon sem ment át. Pedig nagyon jó sportoló volt, 2 évig készült erre, a nagybátyja aki szintén katona ő készítette fel rá.
2015. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nke-rkn a fizikai szerintem szerintem vészes, én se voltam nagy sportolo, hétvégenként lehuztam egy egy meccset a megyeibe, vékony sportos alkat vagyok ennyi. 5 feladat van 4 után már meg volt az elegendő pontom, katonáknak hhn a futás 3200 méteres táv, arra érdemes kicsit edzeni, természetesen egy pszichológia teszten is át kell menned, amin sokan elszoktak csuszni. Tanulj rendesen, sok pont kell érettségin, én toribol emelteztem. A katonai nem egy aranyelet reggeli tesi, korlatozasok, kijarasi tilalom, egy hetes terep gyakorlatok, loveszetek. Mégis van aki szereti, van aki otthagyja, mentalitás kérdése, hogy fizetés sajnos nagyon alacsony egy kezdő hadnagy olyan 140-150 ezért forinthot kereshet nettó, de reméljük az új hszt ezt a problemat következő években orvosolja. Tehát fizikailag, e mentálisan is megterhelo. De ha minden álmod hogy katona legyél, képes leszel megcsinalni. Sportolj sokat erosodj tanulj, meg tudod csinalni.
2015. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi javítok tehat *nem vészes
2015. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!