Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha katonai pilóta akarok...

Ha katonai pilóta akarok lenni, a Nemzetvédelmi Egyetemen belül mire mennyek?

Figyelt kérdés
Ez már megvan mint cél, de elég bonyolultnak tűnt, és egyértelmű választ egyik oldalon sem kaptam.
2014. jún. 26. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs nemzetvédelmi egyetem.

Nemzeti közszolgálati egyetem van. Azon belül Hadtudományi és Honvédtisztképző kar.

Azonban a pilótákat nem itt képzik.


Diploma kell a jelentkezéshez. Mármint a Pilótaképzőbe. Tehát Megszerzel egy bármilyen (igen tényleg bármilyen) diplomát, majd jelentkezel Pilótának a honvédségnél.


Az alkalmassági vizsgálaton azonban a jelentkezők 95%-át kiszórják előre szólok. Nagyon alapos vizsgálat van.

Sok sikert!

2014. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Most akkor viszont ez azt jelenti, hogy az egyetem semmi olyat nem tud adni, amire később nem tanítanának meg a pilótaképzés során?
2014. jún. 27. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:

De igen. Ha Üzemeltetésen tanulsz repülő műszaki képzést az rengeteg előnyt jelent a későbbiekben.

De csak akkor ha már felvettek a képzésbe tehát átmentél minden alkalmasságin.

2014. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyébként a katonai vezető szakon belül, nem a repülő-hajózó lenne a legmegfelelőbb? Arról tudsz valamit, hogy ott pontosan miket csinálnak?
2014. jún. 28. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már megtaláltam én is. Csak mindenhol mást olvastam eddig és hallottam annyira, hogy már teljesen összezavarodtam hogy hova lenne a legmegfelelőbb menni. Szerinted? Mi lenne a legmegfelelőbb, legelőnyösebb iskola/szak?
2014. jún. 28. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Már mondtam h szerintem az üzemeltetés-katonao műszaki képzéssel lenne némi előnyöd mivel jobban ismernéd a dolgokat.

Csakhogy egyáltalán nem biztos hogy később felvesznek pilótának. Úgygondolod hogyha nemvesznek fel akkor jólesz számodra a repülő műszakisként dolgozni?


Mert ha nem akkor menj olyan egyetemre amivel később eltudnál helyezkedni ha nem lennél alkalmas pilótának.

2014. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!