Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval nem olyan válaszokat várok, hogy döntse el mindenki maga, hanem érdeklődni szeretnék, hogy ismertek-e a kritériumoknak megfelelő szakmát.Nem nagyon szeretem a mateket(sőőőt), a fizika se megy annyira jól és a nyelvekből sem vagyok tisztatízes.:)Ami jól megy az a biológia(és szeretem is), a földrajz is érdekel, ezen kivül a töri az amire azt mondanám, hogy juuuj, a kedvencem.Sportból nem panaszkodom, az irodalom is a kedvenceim között van(magyar tanár(nő) nagyszülők).Imádok gyerekekkel foglalkozni(pedagógus ősök).Kicsit félénk vagyok.Nem szeretek megnyilvánulni.Szeretek sütni, a festésben, rajzolásban is otthonosan mozgok.Kisebb koromban "könyvet" is írtam szülinapi ajándékként és többnyire tetszett mindenkinek a "dártvéderes" alakításom is.Ömm...lány vagyok.

Azt hiszem mindent megírtam.Remélem valaki tud ajánlani.Nem sürgős, mert még csak 14 leszek, de szeretnék egy elképzelést.

Én már gondoltam pszicholőgus,biológus/ökológus pályára is.:)

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.:))))))



2015. okt. 8. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Pszichológiához nagyon-nagyon kell az angol.
2015. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedagógus? Tanító néni, vagy óvó néni
2015. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért mondtam le a pszichológiáról, mert kellenek hozzáa anyelvek, meg először orvosira kell menni és csak utána lehet szakosodni, és oda kell a matek.Pedagogus azért nem szeretnék lenni, mert kevés a fizetés, és mert nincs soook türelmem.

De azért köszönöm.:)

2015. okt. 8. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon össze vagy keveredve.


A pszichológushoz NEM kell orvosira menni, az a pszichiáter!!!

Pszichológiát a bölcsészkaron lehet tanulni, és nem igaz, hogy nagyon kellenek hozzá a nyelvek, mert se nagymamám, se anyukám nem beszél semmilyen idegen nyelven, mégis remek pszichológusok.

Szóval ezen elgondolkodnék mégegyszer a helyedben, mert sok tulajdonságod nagyon jól jön a gyermekpszichológiához :)


Sajnos nem tudok mit írni, de nézd meg ezt az oldalt: felvi.hu

Itt van egy olyan, hogy szakleírások, ahol egy csomó szakról írnak, azt is, hogy mi kell hozzá, hol lehet tanulni és hol helyezkedhetsz el vele :)

2015. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem kérdőjelezem meg, hogy a rokonaid nagyon jó pszichológusok, azonban ahhoz, hogy az ember ma elvégezze a képzést, nélkülözhetetlen a megfelelő angoltudás.
2015. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó: anya most végezte 5 éve, akkor még nem kellett, vagyis ő tényleg nem tud és elvégezte, de ha ma így van, akkor bocsi :)

Az persze nagyon nem mindegy, hogy mit jelent a kérdezőnél a "nem tisztatízes nyelvtudás". Ez valakinek azt jelenti, hogy egyáltalán nem tud, valakinek azt, hogy felsőfokra sosem tudná hozni, de egy erős alap megvan.

2015. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia :)

Én is úgy voltam kb mint te. Most vagyok első éves. Én ezt tanulom: [link]

Egyszerűbb ha elolvasod. Én nagyon szeretem! :)

Plusz igaz hogy nem kell orvosi hogy pszichológus legyél.

2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!A rekreációszervezés és egészségfejlesztés nagyon jól hangzik, de még csak gondolkodom, mivel 14 éves leszek.Főleg azért érdekel, mert szeretném magamat elképzelni valahol.:)

Na meg az angol házi is erről szól.:)

2015. okt. 12. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!