Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szakon van...

Mérnökinformatikus szakon van közgazdaságtan? És ha igen akkor mennyire kemény?

Figyelt kérdés
Erre a szakra szeretnék jelentkezni, de a közgazdaságtan és a számvitelt meg hasonlókat nem kedvelem.

2015. nov. 7. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lesz közgazdaságtan, de nem hinném, hogy túl komolyan veszik. Viszont, ha jól tudom a matematika ettől függetlenül szépen játszani fog. Deriválás, integrálás, valószínűség számítás és társaik. Minden ami felsőbb matematika.
2015. nov. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt tárgyakat egy infós sem kedveli, de azért jó hogy tanítják..

BME-n végeztem, ott volt Mikro és Makroökonómia, Üzleti jog, Mérnöki menedzsment meg néhány kisebb..

Számvitel és társai csak opcionálisan vehetők fel, ha mégis kedvet kapnál unalmas dolgok tanulásához..

2015. nov. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az opcionálisan felvehetőt én arra cserélném hogy kötelezően választható, hisz 10 kredit gazdasági fost el kell végezned.

btw itt a minta tanterv bme-n

[link]

2015. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Óbudai Egyetemre járok mérnökinfóra. Rögtön első félévben már van rendesen kell vele foglalkozni(elméletből és számolásból áll a ZH), hogy elérd az 50%-ot a ketteshez. 2 részre van osztva egy féléven belül a tantárgy (mikro és makro-ökonómia). Először megbuktam belőle, majd aláíráspótlón megcsíptem a kettest. :) A BME-n is van csak később elvileg. Ha készülsz rá rendesen (az aláíráspótlóra 3 napon át reggeltől estig készültem és meglett 70%, a mikro az 30% lett, így kijött a kettes pont :D) akkor meglesz.
2016. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BME-n van (régi tanterv szerint még Mikro- és Makroökonómia, Üzleti jog, Menedzsment nevű bullshitek voltak).


Nem veszik azért ezekez annyira komolyan, 2-3 nap tanulással simán meg lehet írni a vizsgát.. Ka kicsit többet belefelcölsz, akár 5-ös is lehetsz belőle, nem kell félni. Vannak ennél sokkal rettenetesebb tárgyak.

2016. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!