Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet még pontokat...

Hogyan lehet még pontokat szerezni felvételire?

Figyelt kérdés
nézegetem a továbbtanulási lehetőségeket, és arra jöttem rá, hogy borzasztóan sok pont kell, gyakorlatilag bármihez. Emelt kémia érettségit tervezek, egy angol középfokú, és egy orosz középfokú nyelvvizsgát tervezek, Tudom, hogy az érettségi is számít, de az érdekelne, hogy hogyan tudok plusz pontokat szerezni? Diákolimpián egyszer második helyezést értem el, de csak ketten voltunk..:DD Ez számít helyezésnek, vagy nem? Ti hogy szereztek plusz pontokat?
2015. nov. 8. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Plusz pontot nyelvvizsgáért, emelt érettségiért, hátrányos helyzetért, vagy bizonyos nagyon magas szintű versenyeredményért lehet szerezni. És összesen maximum 100 pontot, tehát nem érdemes túlvállalni magad feleslegesen. Ha két középfokú nyelvvizsgát számolunk, az 28x2, de mivel nyelvvizsgából maximum 40 pontot szerezhetsz, az 40 pont. Az emelt érettségi (hogyha az adott szakra, amire jelentkezel, beszámítható) 50 pontot ér. Így a 100-ból már van neked 90. Ha nem vagy hátrányos helyzetű, élsportoló, nem nyertél OKTV-t, akkor nem igazán tudsz ennél több pontot összegyűjteni, csak akkor, ha két emelted van, és azokért kapsz 100 pontot.


A többi része pedig a maradék 400 pont, amit az érettségi pontjaidból, tanulmányi eredményeidből tudsz összeszedni. Tanulj jól, sikerüljenek nagyon jól az érettségik. Nekem 465 pontom volt, mert kimaxoltam az eredményeket.

2015. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!