Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van így esélyem...

Szerintetek van így esélyem jól felkészülni a tavaszi kémia+ biosz érettségire?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, most be vagyok iratkozva egy okj-s infós suliba, de kicsit sem érdekel.

Gimiben nyelv szakon voltam, ami tök jól ment, kémiát és bioszt nem tanultunk egyáltalán, csak néztünk ki a fejünkből órán anno. Aztán 11.-ben váltottam sulit és magántanuló lettem, ott bioszból egyedül egész jól felhoztam magam és középszinten érettségiztem.

Én most a fejembe vettem, hogy szeretnék állatorvosira menni. 3 napja kezdtem el a kémiát a 0-ról, és most nem tudom hülyének fogtok-e nézni, de nagyon tetszik, és ha éppen más dolgom van(nem tudok tanulni) alig várom hogy vége legyen és tanulhassak, most sem alszok hanem egész éjszaka kémiáztam, csak már zsibbad az agyam :D

Most elég lelkes vagyok, mert sose gondoltam, hogy én ezt valaha érteni fogom. Segítségem van, ha valamit nem értek.

Csak néha kétségeim támadnak, hogy vajon sikerülhet-e májusig felkészülni? Mondjuk napi 4-5 órányi tanulással?

Tapasztalatok is jöhetnek, ha valaki volt hasonló helyzetben:) Köszönöm szépen előre is a válaszokat!!


2015. nov. 13. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:

bioszbol a közép hogy sikerült? ha 80% fölött akkor szerintem nem olyan sokat kell már rakeszulni.. de nyilván ha oldod a feladatokat latod majd hogy miből kell még erősíteni. de ha jól ment a közép, az alapok már megvannak, el kell melyiteni. másik fontos dolog, hogy sikerült neked a 11. 12.evvege?ha kitűnő lettel, vagy 1-2 négyes akkor jó. de ha ramatyul sikerült, érdemes duplazasra számítani. mert valószínűleg úgy lesz kedvezőbb neked. azaz igyekezz jól megirni majd az erettsegiket.

kémiábol az elmelettel folyamatosan szamolni kéne. az otosom lesz kémiábol című konyvet ajanom.

szerintem kémiábol jobban kéne magantanar, de nyilván anélkül is meg lehet irni. csak hát van 1-2 nehezebb számolás ami lehet nem menne csak a megoldokulcs alapjan

2015. nov. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
és ha nem érdekel az infós tanfolyam szerintem hagyd ott, csak az idődet veszi el
2015. nov. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
megint én. kémiábol a szóbelin van kísérlet. erre is jó lenne gyakorolni, hogy ne akkor használj először kemcsofogot pl... de mondjuk a nagy része fent is van youtubon
2015. nov. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a bioszom nem annyira lett jó, 70%. de igazából nem is készültem rá sokat, csak kb. félévente két hetet(utolsó 2 évben):/ most bele akarok húzni, mert szeretem a bioszt is (csak abban sok a magolás, nehezebben veszem rá magam). Duplázni akarok mindenképpen,mert a sulis jegyeim nem olyan jók.

a családomban meg a barátaim között is van 1-1 jó kémiás, így segítséget bármikor kérhetek. Egy magántanár tényleg nem ártana, csak hát én most nem dolgozok, csak a családi pótlék jön utánam és nem akarom kifizettetni a szüleimmel az érettségi költségek mellett a tanárt is:/ de majd azért próbálok valami olcsót keríteni. Az okj-s sulit ott hagytam, illetve csak simán nem járok be, mert nem visz rá a lélek:D

most kémiából a villányis kémia összefoglalós könyvet nyomom, aztán úgy tervezem hogy a mozaikosok jönnek majd, közben meg folyamatosan oldom az ötösöm lesz kémiából feladatait :)

bioszból meg a panemet meg a kidolgozott biosz követelményrendszeres cuccot együtt, elvileg ezek elég jók.

Majd ha már jobban belemélyültem, elkezdem a kísérleteket is nézegetni.

nagyon szépen köszi a tanácsokat!!:))

2015. nov. 13. 06:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is állatorvosira készülök, a különbség annyi hogy engem nem vettek fel idén. Bioszból (emelt) májusban 62%-ot írtam, most októberben megint mentem, ez kb 84-86% lesz (az írásbeli 84% lett). A mozaikos tankönyvekből készültem, nagyon ajánlom őket :) kémiából tényleg jó lenne a magántanár, én is jártam eddig is és nagyon sokat segített.
2015. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ügyes vagy!:) biztos vagyok benne hogy idén sikerülni fog!

Hozzád képest sehol nem vagyok :( (mondjuk amúgy sem:D) de azért hátha....

Köszi a választ!:)

2015. nov. 14. 06:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi :) még semmi sem biztos, a kémiám nagyon gyatra lett szóval májusban azt is megint meg kell csinálnom. Oszd be magadnak az anyagot és állj neki intenzíven a tanulásnak :) Elkezdeni a legnehezebb, utána már menni fog (legalábbis nálam mindig ez van)
2015. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A mozaikos könyvek pedig tényleg nagyon jók bioszra! :) Én csak ezekből tanultam, a külön biosztanárom is ajánlja őket :)
2015. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Remélem jövőre együtt kezdhetunk!:D

A mozaikos könyvek megvannak, plusz most menni fogok kemiabol tanarhoz is(jaj csak mellette még dolgoznom kell hogy tudjam fizetni:( na de muszáj lesz), de le is betegedtem így hét elején szóval király:D de mostmar nincs lazsalas, muszáj belehuznom:D

2015. nov. 18. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!