Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöknek szeretnék...

Építészmérnöknek szeretnék tanulni, melyik egyetemet válasszam? Lent a többi

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem volna vmi rajzos főiskolára,egyetemre járni, de anyáék nem nagyon támogatták mert ,,túl okos vagyok ahhoz" és az lenne a kérdésem ha egy művészeti egyetemen pl MOME-n tanulok építészetet akkor az felér egy DE-s végzettséggel?

A BME-t is be szeretném írni, de az érdekelne, ha a pl MOME-n végzek építészmérnökként, az mit befolyásol, ha értitek, hogy mire gondolok



2015. nov. 13. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értem mire gondolsz, ha MOME-s építészmérnöki diplomát szerzel az azt befolyásolja, hogy nem lesz munkád. De ha te valóban építész mérnök szeretnél lenni és nem csak bulizni pár évet az egyetem alatt akkor nem is értem, hogy a BME-n kívül, hogy jöhet más szóba egyáltalán, és ezt nem elfogultságból mondom. Igaz én járműmérnökire járok, de van építész ismerősöm nem is egy és egyértelmű, hogy BME a number1, ha műszaki szak.
2015. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A MOME-nek kezd egyre nagyobb presztízse lenni, amennyiben DE alatt a Debreceni Egyetemre gondolsz, azzal biztos felér. A MOME-n és a BME-n kicsit más jellegű oktatás folyik. MOME-n a művészeti rész kap nagyobb hangsúlyt, míg a BME-n az építészet "mérnöki" mivolta inkább. Cégek közt változó, hogy melyiket preferálják jobban, láttam már olyan álláshidetést is, hogy kifejezetten MOME-n végzettet kerestek, de olyat is, hogy BME-n. Talán összességében még mindig a BME-s diploma a legelfogadottabb, de ha a másik suli úgy érzed, hogy jpbban passzolna hozzád, ez ne tartson vissza. MOME-ről jellemzően inkább belsőépítészek kerülnek ki, (sőt, ha jól dereng,talán csak ők kaphatnak erre belsőépítész tervezői jogosultságot) de nem kizárt az átjárhatóság. Annyi is elmondható, hogy az egy iskolában végzettek szívesen dolgoznak egymással a későbbiekben (a bp-i Ybl-ön végzettek, vagy a pécsi Pollackos, MOME, BME építészek között is megfigyelhető az összetartás. DE-ről nincs infóm, azért hagytam ki,de minden bizonnyal ott is jellemző ez: már csak abból adódóan is, mert nyilván az ország K-i területén is vannak építész irodák és ott az az egy ilyen iskola van. )
2015. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!