Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos ( sebész) szeretnék...

Orvos ( sebész) szeretnék lenni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Most 17 éves vagyok. Ha minden jól megy jövőre pontosabban májusban végzek cukrászként. És most jöttem rá hogy orvos szeretnék lenni. Ha leéretségizem akkor miből célszerű,és ha ez megvan mehetek orvosi egyetemre? Es hány évig kell tanulnom hogy orvos legyek?és az orvosi egyetem drága?mi ennek a menete?

A válaszokat előre is köszönöm :-)



2015. nov. 29. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szintű biológia és kémia kellene.
2015. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Biológiából és kémiából vagy fizikából kell emelt érettségit tenni, a többiből (matek, magyar, töri, idegen nyelv) közepet. A ponthatár a SOTE-n 435 volt államin és 452 fizetősön, vagyis jó jegyeidnek kell lenni (11. és 12. év végi) és az érettségiket is magas százalékra kell megírni. Ha eléred a ponthatárt, akkor felvesznek.

6 év az általànos orvosi + 4-6 év még a szakosodás, ez sebész esetén 6 év, vagyis összesen 12 év.

Van állami támogatott, ami ingyen van és van a fizetős, ami félévente kb 1 millió ft. Az állami támogatotton alá kell írni egy "röghöz kötés"-es szerződést, ami azt jelenti, hogy vagy itt dolgozol Magyarországon annyit, amennyit tanultál, vagy visszafizeted a tandíjat 25 éven belül.

Van még kérdés?

2015. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Inkább a biosz, kémia emeltet ajànlom, fizikával nem érsz sokat az egyetemen, hiába vesznek fel.

2015. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 11. 12. eredmények nem fontosak.

Ahhoz, hogy Te egyetemre menj, egy nagyon pöpec érettségi kell.

A biosz+kémia menjen emelten. A többi nem légyeges.

Min. 80-80% mindkettőből emelten!

Persze ha az egyik kevesebb, a másiknak annyival több kell legyen.

80+80= 160

160*2 = 320

320+100 (a két emelt miatt érvényesíthető +50+50 pont)

így lesz durván 420 pontod. Ez már elég egy vidéki egyetem orvosi szakára.

Nem lesz könnyű! Készülj fel!

Egy jobb gimiből se könnyű orvosira bejutni, nemhogy szakközép után!

Magántanár is kelleni fog szerintem.

[link]

[link]

Pár példa a kémiára, amúgy mind fent van a neten.

Sok sikert!

2015. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, hogy állsz a projekttel, de mivel a kérdésedben még az sem volt egyértelmű, hogy az orvosi hány év, reagálnék a kettes hozzászólásra. Ahhoz, hogy sebész lehess, valóban el kell végezni első körben a 6 éves orvosit, de ezt nemcsak a Semmelweisen (SOTE) teheted meg, bármelyik orvosi tökéletes (POTE, SZOTE, DOTE), ugyanolyan jó orvosokat képeznek mindegyiken.

A SOTE elsősorban a kutatási eredményei, idézettsége, több támogatás stb miatt szerepel első helyen (nem sokkal megelőzve a többit) a rangsorokon, de oktatás tekintetében mind a 4 orvosin ugyanolyan jó orvosokat képeznek. Vagyis ha egy orvos rossz, az nem azért van, mert X helyen végzett. Mindegyikről kerülnek ki jó és rossz orvosok.

Bocs, ezt csak a teljesség kedvéért leírtam, hogy azért ne csináljunk úgy, mintha Magyarországon (jó) orvosokat csak a SOTE-n képeznének.

2018. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!