Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy használható diplomát szerezni, de egyszerűen nem találok olyat, amihez lenne tehetségem. A matek nem megy, ezért az informatikai és közgazdaságtani diplomák eleve ki vannak lőve. Nyelvből jó vagyok, szeretem is. Szeretem még az irodalmat is, főleg a verseket. Töriből jó vagyok, de nem szeretem a sok évszám miatt. A nyelvtant is utálom, ennek ellenére versenyekre jártam, helyezéseket értem el. A természettudományos tárgyak nem az erősségeim, de a biológia egy bizonyos szintig érdekel, főleg az emberi test. A matekot utálom, és nem is vagyok jó belőle. Az informatika érdekel, de ugye a matek miatt nem felvételiznék felsőoktatásba.

Ezek alapján tudnátok ötleteket adni, hogy hova mehetnék?


2015. nov. 30. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Leginkább a mozgalmasabb munkák iránt érdeklődöm, nem szeretnék egy irodában megrohadni. Kedvenc időtöltésem a kirándulás. Imádok szervezkedni, készülni rá, szeretem, hogy az én érdemem, hogy megszerveztem az egészet. De a turizmus és vendéglátásban is sok a matek. :( Mennyire nehéz? Kibírható?
2015. nov. 30. 15:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mennek a nyelvek az miert nem elég? Tolmácsolás, idegenvezetés, alkalmi szakfordítás, stb. Szerintem megtalálnád benne, ami érdekel. De ha irodai is,legalább lenne pénzed és szabadidőd kirándulni, világot látni. Vendéglátással nem. Abban akkor van munka, amikor mindenki más pihen.
2015. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyelvekből jó vagyok, emnyit írtam, szeretnék majd nyelvvizsgát is, de csak az angolt tudom. Angliában éltünk 2 évig, addig oda jártam suliba, úgyhogy elég jól el tudtam sajátítani. De nem hiszem, hogy egy nyelvvel sokra mennék. A jobb munkakörökhöz már megkövetelik a felsőfokú végzettséget.
2015. nov. 30. 16:31
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyelvekből jó vagyok, ennyit írtam, szeretnék majd nyelvvizsgát is, de csak az angolt tudom. Angliában éltünk 2 évig, addig oda jártam suliba, úgyhogy elég jól el tudtam sajátítani. De nem hiszem, hogy egy nyelvvel sokra mennék. A jobb munkakörökhöz már megkövetelik a felsőfokú végzettséget.
2015. nov. 30. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első kommentedre reagálva:

Idegenforgalmi szakon végeztem. Volt 2 olyan félév, amikor voltak matekra épülő tantárgyak.

Ezek:

- Pénzügy és számvitel: hasonló, mint amit a könyvelők tanulnak, csak nem megy bele olyan mélyen. nem volt túl könnyű, de végülis mindenkinek sikerült levizsgáznia belőle.

- Szálláshelymenedzsment: kb. arról szólt, hogy milyen egy szálloda működése gazdasági szempontból. Bevételt, kiadást kellett számolni, szobaárakat meghatározni stb. Elég száraz a tananyag, főleg ha olyan sz*r tanár tartja, mint amilyen a mienk volt.

- meg volt még valami utazásszervezős tantárgy, pontosan nem emlékszem a nevére. Itt nagyjából az utazási irodák munkáját tanultuk, kalkulációkat kellett csinálni különböző utakra. Ha az ember megértette a logikát, onnan már csak összeadni - kivonni kellett.


A többi tantárgyunkban szerencsére nemigen kellett számolni. Nekem sem volt erősségem sosem a matek, meg is ijedtem először ezektől a tárgyaktól, de egyikből sem buktam meg, és a szakvizsgáit is sikeresen letettem. Szóval nyugi, a matek aránya elenyésző a többi tantárgy mellett, ez inkább ilyen elméletis, magolós szak.

2015. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Adtál egy kis reményt, köszönöm. És hol végezted ezt a szakot, ha megkérdezhetem?
2015. dec. 1. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, pontosan ide jártam:

[link]

:)

2015. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!