Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24évesen elkezdeni az egyetemet?

24évesen elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21éves vagyok szakmunkás végzetséggel.

Sajnos elég későn ébredtem rá, hogy mit is szeretnék csinálni, és hogy hol.. Ezért arra gondoltam 19 évesen, hogy el szeretnék menni egyetemre, de ehhez ugye elsőre egy érettségire lenne szükségem, még hozzá nem is akármilyenre, valamint pénzre. A pénz lassan nem lesz gond, mert jelenleg hajópincér vagyok(Csak azért vállaltam el, hogy tudjam fizetni a tanulási összegeket) azonban egyre inkább gondolkodom, hogy 24évesen (2év az érettségi ugyebár, és csak szeptemberben lehet beiratkozni, addigra már 22 leszek) amikor már más ember házat tervez, valamint a megtakarított pénzt a családalapításra költeni, én még csak akkor kezdeném el az egyetemet, amennyiben úgy sikerül az érettségi(szóval még messze nem is lenne biztos) és ugye mint tudjuk az a pénzt elég rendesen felemészti.. Tehát fogalmam sincs, hogy mit csinálhatnék. :/ Mérnök Informatikát szeretnék tanulni.

Ti mit ajánlatok ? :))

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.


2015. dec. 16. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem szakmunkás képességekkel nem fog menni a mérnök infó...
2015. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint első éves egyetemista vagyok, habár nem mérnökinfón.

Szerintem a korral nem lesz semmi gond, vannak akik 30 körül kezdenek el egyetemre járni. Nagyobb gond van azzal, hogy már kiestél kicsit a tanulásból és nem lesz egyszerű visszarázódni.

Azt meg mondjuk így az érettségi előtt pár hónappal fogod látni, hogy mennyire reális esély mondjuk egy BME vagy Óbudai mérnökinfó.. Nagyon durván kell tudni ahhoz a szakhoz a matematikát, infót. És ez nem csak a szorgalomtól függ..

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz, de ha ez a terv nagyon jól meg kell alapoznod azt a tudást.. Amit nem is biztos, hogy mondjuk egy kétéves esti képzésen sikerül majd megtenned.

2015. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

25 vagyok és még itthon élek, mert egyetemet végeztem és nem voltam elég tökös....

TE viszont szakmunkás végzettséggel és (gondolom) kimentél külföldre hajópincérnek....szóval "tökös" vagy nagy T-vel....Ha újrakezdhteném, akkor előbb végeztem volna egy szakmunkásit, mondjuk villanyszerelőt és utána mentem volna egyetemre, sőt erősen gondolkodk, valami kiegészítő szakmához a 2 diplomám mellé, amikkel akkor tudnék bármit is kezdeni, ha olyan volnék mint te.

Szóval, HA nem vagy hülye ÉS képes vagy, akár heteket is magolni és matekot tanulni(ami az egytemen rohadt durva), akkor amondó vagyok, hogy irány az egyetem, főleg, hogy az állam még állja a féléveidet, ráadásul az összes programozói egyetem az olyan, hogy, ha jól játszod ki a lapjaid, akkor akár már közben is találsz munkát....szóval ja..csináld(Carlo Pedersori 60 évesen tette le a jogi diplomát[Bud Spencer])

2015. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vágj bele az egyetembe! Csináld azt amit szeretnél.

A későn érő típusokból lesznek a legjobb csúcsszakértők, a motiváció a lényeg.

2015. dec. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

25 évesen kezdtem, BME, mérnökinfó :) Életem legjobb döntése volt.

Két tanácsom van: a matekra feküdj rá, és soha ne add fel az álmaidat :)

2015. dec. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!