Informatikát egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi előtt állok és informatikát szeretnék tanulni az egyetemen, kérdés viszont az hogy hol.. Úgy gondoltam hogy mindenképp Budapestre szeretnék menni mert az ott szerzett diploma többet ér. Ott végzett diákok mondták hogy semmit nem számít mert a vidékről jött xy is ugyan azt a fizetést kapja amit ők, akik mondjuk a BME-n végeztek. Elbizonytalanodtam, nekem egy oda utam BP-re 2500Ft+szállás,kaja stb. arról nem beszélve hogy 250km-re van tőlem ami több óra vonatozást jelent hetente.Azonban tanulhatnám ugyanezt 1 óra utazással tőlem fekvő városban is közelebb lennék a családomhoz és ismerőseimhez. Mit gondoltok így hogy ismeritek a helyzetemet? Budapest vagy maradnátok?



2015. dec. 20. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem igazán értel hozzá.

Informatika: Elég tág fogalom.

Ha egyetem akkor mindeképpen vagy programtervező, vagy mérnökinfó, vagy gazdasági infó ami elsőszámű alternatíva.

Programtervező ha jól tudom nincs is a BME-n.


Na mindegy, ezt félretéve.

A BME egy nagyon erős hely. Nagyon komolyan veszik, és a legjobbak is szenvednek általában ott.

Aki BME-n végez sokkal hamarabb kap állást. Általában a tudása és a hozzáállása is jobb.

Azonban ez pont az a terület, ahol könnyű állást kapni, így részben igaz a vidéki egyetemes felvetés.


A fizetésről annyit, hogy aki egy jobb egyetemről jön. Nagyobb a tudása is általában. Ergo több lehet a kezdő fizetés igénye.

2015. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én vidéken végeztem, és azt javaslom, te ne tedd. Nem azért, mert a BME vagy az ELTE oktatásban klasszisokkal jobb lenne, hanem mert normális állást így is, úgy is csak Budapesten találsz (én éveket húztam le vidéken, ahol választási lehetőség, fejlődési lehetőség és jó fizetés sem volt), akkor meg miért ne tanulnál eleve Budapesten.
2015. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!