Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DE-TTK kémia BSc-ről érdemes...

DE-TTK kémia BSc-ről érdemes lenne átmenjek BME vegyészmérnökire, vagy SZTE-TTIK-ra? Vagy hova?

Figyelt kérdés
Első félév enyhén szólva lapos volt, szaktársaim között nem sok érdekes embert találtam. Felvi statistikák szerint (már amilyen mértékben mérvadóak a felvételi pontszámok) a felvettek átlagpontszáma 335 volt (vegyészmérnökin 370, nem tudom miért nem vegyészmérnökire mentem), a saját pontszámom (aránylag nem túl sok érettségi felkészüléssel, 1 emelt, 1 közép nyellvizsga) 437 volt (a . Nem akarok túl sok jelentőséget tulajdonitani a pontszámokna, de nagyon adja magát, hogy nagyobb pontszámokról értelmesebb emberekre asszociáljunk. Az itteni képzés olyan oké, rettenetes laborokkal, viszonylag sok kutatási lehetőséggel (kevesen érdeklődnek iránta, legalábbis első félévben). Mesterképzésre nem igán akarnék maradni. Főként a rövidtávu motiváció és az ezt esetleg biztositó kulturális élet hiányzik. Ha tudnátok tapasztalatokkal és véleményekkel szolgálni, az sokat segitene.

2015. dec. 23. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
bme vegyészmérnökire járok, mi érdekelne pontosan?
2015. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Anyagtudományi területen(nanorészecskék, aerogélek, szénnanocsövek és grafén, akkumulátorok, üzemanyagcellák) kutatói munkára gondoltam. Ha vegyész helyett mérnökit végeznék, az mennyivel lenne jobb ötlet (arra dondolva, hogy mérnökből valószinüleg több kell mint tudósból, illetve mennyire lehet mérnöki végzettséggel az kutatóként dolgozni)?
2015. dec. 25. 20:36
 3/19 A kérdező kommentje:
A fő bajom a jelenlegi szakommal, hogy nem igazán találtam érdkes szaktársakat, akikkel értékes munkatársi és baráti viszonyt tudtam volna kialakitani (a felvin talált statisztikát megnézve ennek talán okai is vannak), olyan ügyes pedig nem vagyok hogy megfelelően le tudjam magam foglalni. Ez lehet hogy többnyire elsőéves pánik, de majdnem úgy érzem magam mint középsuliban. Gondolom részben azért, mert keveset alkoholizálok, szeretem a science fictiont, szeretek filozófiát olvasni(de többnyire youtube-on nézek), valódi zenéket hallgatni, és szar vagyok az általam ismert összes labdajátékban. Mit tudnék ezzel kezdeni?
2015. dec. 25. 20:42
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a mérnöki képzés mesterivel 11 félves, akkor célszerü lenne passziváltatnom magam, mivel ha átmennék, valószinüleg csúsznék egy évet(ha ezen felül további csúszás nélkül teljesiteném a képzést), vagy megérné bentmaradni és később fizetni an 200-400k Ft közötti tandijat egy félévre (mivel az már 13 félév lenne (további csúszások nélkül, persze))
2015. dec. 25. 20:48
 5/19 A kérdező kommentje:
az előző egy kérdés akart lenni
2015. dec. 25. 20:49
 6/19 A kérdező kommentje:
Amúgy a tanárok mennyire megközelithetőek (mármint a "rangjukon aluliak" részéről, egyénfüggőség miatt átlagot véve)? Meg hallottam olyanokat az ELTE-ről, hogy tárgyak nincsenek rendesen megtartva és tanulmányi teljesitménytől függetlenül történő valós kitolások<köszönjük meg a cenzúrát az oldalnak> és be nem ismert adminisztrativ hibák.
2015. dec. 25. 21:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én tanítottam már a DE-TTK-n kémiásokat, és azért itt is nagyon sok értelmes, motivált diákkal találkozni ezen a szakon. Szerintem nem kellene ennyire magas lóról beszélni az évfolyamtársaiddal kapcsolatban pontszámra meg miegyébre hivatkozva. (Azért pedig ne kárhoztasd őket, mert társasági életet is élnek, nagyon sokan tudnak ezzel együtt eredményesen tanulni.) Ha egy ekkora évfolyamban egyetlen embert sem találtál, akivel megtaláltad volna a közös hangot, akkor talán magadban is kellene keresni a hibát, mert így más egyetemen sem lenne ez másképp.
2015. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ezek a kérdezői monológok nem sikerültek valami szimpátia-növelőre, viszont sok mindenre magyarázattal szolgálnak...(:
2015. dec. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyrészt egyetértek. A pontszéámokat csak a más infprmációk hiánya miatt emlitettem.
2015. dec. 26. 11:31
 10/19 A kérdező kommentje:
Az én pontszámom is szar. Csak megpróbáltam valamivel megmagyarázni magamnak.
2015. dec. 26. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!