Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DE-TTK kémia BSc-ről érdemes...

DE-TTK kémia BSc-ről érdemes lenne átmenjek BME vegyészmérnökire, vagy SZTE-TTIK-ra? Vagy hova?

Figyelt kérdés
Első félév enyhén szólva lapos volt, szaktársaim között nem sok érdekes embert találtam. Felvi statistikák szerint (már amilyen mértékben mérvadóak a felvételi pontszámok) a felvettek átlagpontszáma 335 volt (vegyészmérnökin 370, nem tudom miért nem vegyészmérnökire mentem), a saját pontszámom (aránylag nem túl sok érettségi felkészüléssel, 1 emelt, 1 közép nyellvizsga) 437 volt (a . Nem akarok túl sok jelentőséget tulajdonitani a pontszámokna, de nagyon adja magát, hogy nagyobb pontszámokról értelmesebb emberekre asszociáljunk. Az itteni képzés olyan oké, rettenetes laborokkal, viszonylag sok kutatási lehetőséggel (kevesen érdeklődnek iránta, legalábbis első félévben). Mesterképzésre nem igán akarnék maradni. Főként a rövidtávu motiváció és az ezt esetleg biztositó kulturális élet hiányzik. Ha tudnátok tapasztalatokkal és véleményekkel szolgálni, az sokat segitene.

2015. dec. 23. 16:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Van az a frusztrációm, hogy 8. után az osztálytársaim közül az összes barátom elment jobb középiskolákba (értsd megyeszékhely legnevesebb középiskolái), én pedig maradtam otthon. Maga a középiskolai tanitás nem volt sokkal rosszabb, de állandóan attól féltem, hogy miről maradok le, mennyivel sokkal jobb lenne egy menő helyen tanulni, érdekes és inspiráló társaságban. Aztán mentem Debrecenbe, ők pedig tovább (Szeged, Pest). És sajnos elég erős párhuzamot látok a kettő között.
2015. dec. 26. 11:38
 12/19 A kérdező kommentje:
Értelmes és motivált diákokkal én is találkoztam, csak épp más évfolyamokra vagy szakokra járnak és többnyire elfoglaltak.
2015. dec. 26. 11:43
 13/19 A kérdező kommentje:
Legalábbis ahoz eléggé elfoglaltak, hogy ne sokat találkozzak velük.
2015. dec. 26. 11:52
 14/19 A kérdező kommentje:
Társasági életet illetően a faludiszkókat sajnos nem igazán kedvelem, más pedig nem sokat találtam. Próbáltam kedvesen(már ha egyáltalán helyes a definicióm erről) viselkedve ismerkedést kezdeményezni a csoporttársaimmal, de többnyire figyelmen kivül hagytak vagy elküldtek a francba... lehet hogy nem teljesen így volt, de nekem nagyon igy tűnt.
2015. dec. 26. 12:00
 15/19 A kérdező kommentje:
Valószinüleg az is a bajom, hogy nem ér elég kihívás, és azt gondoltam, hogy ez egy "jobbnevű" helyen meglenne, és talán kevésbé gyűlölném magam(az önértékelés és mások értékelése számomra két független dolog).
2015. dec. 26. 12:06
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinek ilyen alacsony az önértékelése (merthogy a baj ezzel van, nem az eredményeiddel, és nem is az egyetemmel!), a BME például egyáltalán nem való. Az tényleg egy taposómalom, a legnagyobb egóval rendelkező diákokkal és az őket semmibe néző tanárokkal (elnézést a BME-sektől; de mind diákoldalról, mind tanári oldalról ilyen visszajelzéseket hallok). Nálunk Debrecenben a vegyészképzésnek vannak hagyományai (a gyógyszergyár miatt), tehát a képzés színvonala nem ad okot neked önbizalomhiányra. (Megjegyzem, a "menő" középiskolákat se sajnáld, hogy kimaradtál belőle; tudnék mesélni, mekkora különbség van a kifelé mutatott kép és a valóban kapott tudás között.)


Mint már mondtam, itt én találkoztam értelmes Kémia BSc-s hallgatókkal, akik azóta már PhD-znak (van aki Pesten, van aki Debrecenben), és biztosan a te évfolyamodban is vannak ilyenek. Adj nekik esélyt - és magadnak is, hogy megismerd őket!


A társasági élet természetesen nem a "faludiszkókban" merül ki. Kezdetnek akár közös tanulás az évfolyamtársakkal is megteszi, biztos vagyok benne, hogy van ilyen. Egyébként pedig szoktak szervezni például szakesteket (idén is volt ősszel elsősavató, ezt például tudom) amik jó lehetőségek arra, hogy megismerd a csoporttársaidat.

2015. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az biztos, ha nincs önbizalmad és kitartásod elég nehéz lesz a BME. A taposómalom egy elég jó kifejezés rá :D. Itt nem ritka (sőt) a 450+ pont, kémia OKTV győztesek stb. Viszont ahogy az előző is írta, ehhez megfelelően nagy arc is járul a diákok részéről, viszont a tanárokra egyáltalán nem húznám ezt rá. Persze vannak köztük is, de a tanárok nagy része segítőkész és megközelíthető (legalábbis a vbk-n). Mindezeket egybevéve én imádom :D egyébként nekem is opció volt Debrecen, ugyanis itt élek, de nem bántam meg a bme-t.
2015. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

A BME-re pont az önértékelésem javitása miatt gondoltam. Általánosban én is voltam versenyeken, de ez középsuliban kimaradt, és kiváncsi vagyok mire is lennék képes valójában. Kissé frusztráló dolog volt osztályelsőnek lenni, és ezt szeretném elkerülni, ha lehet úgy, hogy közben fejlődjek.

(A legelismertebb internetes mintaválasztós IQ teszten 130-135-ös eredményből kiindulva, már ha reprezentativ ez az adat, mivel ez csak a képsségek töredékét reprezentálja, szeretném látni milyen is lenne ez kibontakoztatva.)

2015. dec. 27. 10:32
 19/19 anonim ***** válasza:
55%
Akkor meg vágj bele :) veszteni nem vesthetsz.
2015. dec. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!