Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom minek tanuljak?...

Nem tudom minek tanuljak? Nagyon szeretnék irodai munkát, de jó fizetéssel!

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 20:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztő?
2015. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Vagy tetszoleges mernoki szak.
2015. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
mi áll hozzád legközelebb? gazdasági-mérnöki-jogi stb végzettséggel is lehet irodában dolgozni. A jó fizetés kérdése pedig egyrészt a lakóhely, másrészt a szerencse és tapasztalat (-> kezdőként nehéz 'jó fizetést' kapni) de mit is értesz ezalatt? 300K fölött (bruttó) igen kevesen kapnak kezdőként.
2015. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%

"300K fölött (bruttó) igen kevesen kapnak kezdőként."


Azért nem olyan kevesen. Egy gépészmérnök, informatikus simán kap ennyit.

2015. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
#4: Valoban, de keves is van beloluk.
2015. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Most miért is lettem lehúzva? Mert leírom azoknak a helyzetét akik ezeket a területeket válasszák?
2015. dec. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Most miért is lettem lehúzva? Mert leírom azoknak a helyzetét akik ezeket a területeket válasszák?"


Mert ha megnézed a statisztikákat, akkor az ezen területen dolgozó (nem pályakezdők) diplomások átlagbére 250-280 körül van NETTÓBAN. Fel kéne fogni, hogy az egész ország nem Budapestből meg Győrből és Sopronból áll. Ezeken a helyeken sokkal magasabbak a bérek, mint máshol, a lakosság 4/5-e nem itt él. Csak próbálj meg ezeken a helyeken kívül valahol te beállítani úgy, hogy "most végeztem, 300-at kérek kézhez". Úgy röhögnének ki, hogy kiesnének a székből.


Amúgy Bp-en sem általános egyáltalán a 300-as kezdőbér. Több ismerősöm tapasztalata alapján (na meg a sajátom is), hogy egy kezdő mérnök a fővárosban is átlagosan 200-220 között kap, az programozók sem sokkal többet. Persze pár év tapasztalat után ez emelkedik, de ne éljünk már álomvilágban.

2015. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! :) De nem hinném hogy olyan okos lennék mérnöknek. 6-ban 4.-es voltam 7.-ben is 4.-es!
2015. dec. 28. 16:51
 9/19 A kérdező kommentje:
Matekból
2015. dec. 28. 16:51
 10/19 anonim ***** válasza:

"Mert ha megnézed a statisztikákat, akkor az ezen területen dolgozó (nem pályakezdők) diplomások átlagbére 250-280 körül van NETTÓBAN. Fel kéne fogni, hogy az egész ország nem Budapestből meg Győrből és Sopronból áll. "


A mi cégünknél ami Szegeden van cafetéria(+nettó 25k) nélkül 210 körül van nettóban a kezdő fizetés szoftverfejlesztőként. ÉS ez egy teljesen átlagos fizetés. Pár év tapasztalattal közel a duplája is elkérhető.

2015. dec. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!