Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Katonaorvos, írónő vagy...

Katonaorvos, írónő vagy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
13 éves koromban eldöntöttem, hogy orvos leszek, a katonaság mindig is érdekelt. Szeretem a biológiát, azzal nincs gond, a kémia elég nehezen megy, gyenge négyes vagyok, már javulok külön tanár segítségével, igyekszem egyedül is ismételni, de félek, hogy nem elég az idő és nem vagyok elég hozzá. Egy könyvet írok szabadidőmben, novellaíró-pályázaton első helyezett lettem nemrég, imádom az írást, megnyugtat, nem szeretnék róla lemondani, a családom viszont nem túlságosan támogatná. A pszichológia önmagában nagyon érdekel, de félek nem tudnék elhelyezkedni vele, és olyan munkát végezni, ami örömet okoz. Idén érettségizem, van két közép nyelvvizsgám, matekból és kémiából 4-es vagyok, a többi 5-ös. Mit csináljak?

2016. jan. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiával dolgozhatsz a katonaságnál is akár, végezhetsz alkalmassági vizsgálatokat például. De ha inkább a bioszos vonal érdekel, az van itt is, lehet magatartásgenetikai dolgokat kutatni.
2016. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Feküdj neki a kémiának, ha orvos akarsz lenni. Meg nem árt, ha gyomrod is van hozzá.
2016. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológián rengeteg biosz van főleg klinikai és kognitív szakirányon. Elhelyezkedni vele nem nehéz, ha csinálsz továbbképzéseket, tehát nem csak 5 évig tanulsz.


"Írónőnek" nem kell kitanulni, nyugodtan írhatsz az orvosi vagy pszichológusi pálya mellett is. Én azt javaslom, hogy ezt hagyd meg hobbinak, és ha jó vagy benne így sem fog semmi sem megakadályozni abban, hogy befuss.

2016. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerre akár három is lehetsz: főállásban orvos, otthon pszichológus, a szabadidődben meg írhatsz könyvet :)
2016. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, mit értesz az alatt, hogy "otthon pszichológus"? Ebből én azt szűröm le, hogy nem tudsz valami sokat a pszichológiáról, nem biztos, hogy össze kéne zavarni a kérdezőt nem létező opciókkal.
2016. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!