Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri önköltséges egyetemen...

Megéri önköltséges egyetemen kezdeni majd később államira megpróbálni átkerülni?

Figyelt kérdés
Nemzetközi gazdálkodás szakra gondoltam, vagy szerintetek melyikben van a legnagyobb "pénz"? Melyiket érné meg a legjobban? Megérné egyáltalán önköltséges egyetemre menni OKJ-s képzés helyett? Most fogok érettségizni a nyáron, és lassan el kellene döntenem hova jelentkezek..az biztos hogy 430-450 pontot nem fogok tudni összeszedni, csak maximum 350-360-t de az meg viszont kevés, ugye vannak mérnök szakok, alacsony ponthatárral, viszont matekból nem vagyok annyira ász. Köszönöm! :)

2016. jan. 5. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rossz az önköltség, főleg, ha tudjátok fizetni és nincs szükség a DIkáhitelre. De ha van rá szükség, az sem baj, a Diákhitel2 nagyon barátságos.

Szerintem arra a szakra menj, ami érdekel, ne arra, amire bejutsz államira.

Viszont ne alapozz arra, hogy át fogsz kerülni államira. Nem jellemző, de ha mégis megtörténik, akkor is csak a legjobbak kerülhetnek át.

2016. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Diákhitellel akarok fizetni, meg nyári diákmunkás pénzzel..attól félek csak hogy nem térülne vissza. :(
2016. jan. 5. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat akinek sikerült...

DE! valószínűleg ez nem egy "életbiztosítás" erre alapozni...

2016. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, és jó szakember leszel, akkor megéri.

Államira pedig vesznek át embert, de ahhoz tényleg nagyon-nagyon jónak kell lenni, és valakinek, aki államin van, annak le kell annyira rontani, hogy átadhassa az állami helyét (legalábbis a mi egyetemünkön így működik. Az illetékes egyetem Tanulmányi Osztályán érdeklődhetsz ennek részleteiről.) :)

2016. jan. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!