Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző kar? 18/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget kérnék olyan emberektől akik az NKE tanulói, vagy azok voltak és értenek ezekhez. Katonai vezető szakra szeretnék jelentkezni idén, de sajnos elég tájékozatlan vagyok. A Felvi.hu-t nem nagyon értem, amit találok az kevés infó, az NKE oldalán pedig nem találom meg azt amire szükségem van. 1.Úgy hallottam, hogy a képzés ideje alatt végig bent kell lakni a laktanyán. Ez igaz? Én versenyszerűen sportolok, viszont ha bent lakom hogyan járjak el az edzéseimre? Vagy délután el lehet menni? (csapatsportot űzök igen magas szinten)2. A fizikai felmérés nagyjából mikor szokott lenni? Egy napon van minden? 3. Az egészségügyi vizsgálat hogyan zajlik? (láttam hogy fent van az NKE honlapján, de nem túl részletes) Előre is megköszönöm a választ. Ha van valaki aki oda jár és nem okozna gondot neki az egyetemről mesélni nyugodtan vegye fel velem a kapcsolatot. :)

2016. jan. 7. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

1. az alapkiképzés alatt végig bent kell lenni a laktanyában, van délutáni eltáv, ha kiérdemled.

2. fizikai és pszichológiai valamint iq teszt is van általában szép sorban katonásan

3. eü vizsgálat, mindent megnéznek még azt is, hogy nincs-e agytumorod, na jó csak viccelek szóval arra kíváncsiak be vagy-e éppen cuccozva, vér & vizelet vizsgálat


4. amúgy igazából fingom sincs, hogy zajlik az egész nem odajárok

2016. jan. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2016. jan. 7. 23:42
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
nincsmit.
2016. jan. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én nem oda járok de jelentkeztem anno. úgy nézett ki ez az egész, hogy kb reggel 8-ra oda kellett menni kecskemétre, mindenkit beregisztráltak, kaptunk egy dossziét, amibe írták az orvosi eredményeket, pszichológiai és a fizikai felmérés eredményeit. mindenkinek el kellett mennie vizeletet adni, vért vettek, majd meg volt mondva hogy mikortól lehet menni a fizikai felmérőre, pszichológushoz. ezek előtt pedig mindenféle orvos vizsgált. utána ugye pszichológussal beszélgetés, kérdezget stb, majd fizikai felmérő. először egy teremben vagytok, ott kell fekvőtámaszt csinálni időre, majd felülés és húzódzkodás. utána kisétáltunk egy csoporttal egy közeli sportpályára és ott volt a síkfutás. utána mindenki hazament. ha valakinek valami nem volt megfelelő, akkor írhatott fellebbezést. utána pár nappal később pedig az egyetem épületében kellett egy pályaorientációs beszélgetésen részt venni, egyesével hívtak be, szembe kellett ülni 3 emberrel, közülük 2 kérdezett. kb 5-10 percig tartott.


én a pszichológián buktam, utána pesten kellett egy másikkal beszélnem. ott már nem volt baj. utána behívtak egy terembe és tájékoztattak, hogy mivel szemüveges vagyok ezért a jelentkezést elutasítják. pedig logisztikára jelentkeztem, ahova nem volt baj, ha szemüveges vagyok. csak hát valamivel már ott is szűrni kellett az embereket. de én nem is bánom hogy így lett, a szüleim erőltették, nekem szinte semmi kedvem nem volt hozzá.

2016. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt esetleg nem tudod hogy tényleg bent kell e lakni, és elengednek e délután?
2016. jan. 8. 10:39
 6/10 anonim ***** válasza:
ezt viszont nem tudom. egyik csoporttársam oda járt 4 hónapig, abból 3 hónap volt ugye az alapképzés, de szerintem bent kellett lenniük.
2016. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapkiképzés alatt esélytelen bárhova menned.

19:00ig nincs kimenő utána pedig 21:00ig van. Alapkiképzés után ha bekerülsz az egyetemre ott már 16:00tól van kimenő, 1. évfolyamon 21:00ig 2.ba 24:00ig és igy tovább.

Viszont vannak esetek hogy megvonják ezt különböző okokból így lehet hogy mondjuk 1 hónapig ki sem mehetsz (kivéve persze pénteken mikor hazamész)


A bentlakás kötelező.


A sporttal nincs probléma ha délután van. A századparancsnokok általában szeretik ha az emberük sportember, ezért ha mondjuk 15:00tól van edzésed akkor is lehet korai kimaradással elengednek hogy mehess. (ha persze nincs órád)


Össze lehet ezt egyeztetni, nem egy börtön ez... :) Mindig vannak kiskapuk.


A suli érdekes. Aki szereti ezt az életet annak jó többé kevésbé (mindig vannak fasságok akik kiábránditják az embert) Aki nem szereti az viszont szenvedni fog, és előbb-utobb leszerel.

Annyit nem kell tanulni mint egy BME-mérnökinkfón mondjuk de azért nem egyszerű össze egyeztetni azt hogy ZH-zol 2 tárgyból, járőrt adsz, aztán meg diszelegsz pl.


(PL: Nekem pont ez volt még karácsony előtt. ZH-t kellett írnom pénteken, de csütörtökön este díszelegtem, tehát nem tudtam tanulni. Viszont (terrorveszély ugye) járőrt kellett adni szerda reggel8tól csütörtök reggel 8ig.

Hát nem volt egyszerű szülés...

Sokszor próbára teszi az embert.


EÜ: Bemész, elvégzik az általános vizsgálatokat, Szemészet, fülorrgégész, drogszürés, gerincvizsgálat, szivröntgen stbstb.

Eztán Pszihó: IQ teszt, figyelemteszt, 300kérdéses kérdőiv

Végül Fizikai: 3200m futás, fekvő, felülés.


"RÖVIDEN" ennyi.

2016. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
első vagyok amúgy azon gondolkodtál már, hogy ma a honvédség szerepe a díszhuszárkodás?
2016. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, és te gondolkoztál már azon hogy tök felesleges dolgokra költesz egy rakás pénzt?

Nem.

Mindenkinek más a véleménye arról hogy mi a fontos. Szerintem ha közöd sincs az egészhez, nem látsz bele, nem látsz át rajta, csak azt látod/hallod ami a médiában megy, akkor ne ítélkezz és főleg ne beszélj laikus bolondságokat.


Díszhuszárkodásra ott van a BHD díszegysége. :)

2016. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Sokat segített :)
2016. jan. 9. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!