Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szlovák/román/ukrán nyelvű...

A szlovák/román/ukrán nyelvű érettségit elfogadják nyelvvizsgaként a főiskolákon?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol. Nálunk pl csak az angolt és a németet fogadják el.
2010. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a nyelvvizsga nem egyenértékű az érettségivel.bármilyen nyelvből teszel nyelvvizsgát azért jár a 35többletpont. viszont ha az említett tárgyakból érettségizel, az még nem minősül nyelvvizsgának.
2010. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.
2010. márc. 26. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szlovákból is érettségiztem magyar tannyelvű középiskolában, Szlovákiában. Felvételin Magyarországon 50 többletpontom volt.

Azt nem tudom, hogy majd elfogadják-e nyelvvizsgaként szakzáráskor, vagyis BA-diplomamunka írásakor.

2010. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként okev.hu. Ha nem kétnyelvű, akkor lehet, hogy le kell fordíttatni, de EU-s ország érettségijét simán elfogadják. Ráadásul többletpont is jár érte, viszont az esetleges emelt szintű érettségi tárgyakat lehet, hogy nem ismerik el mindenhol emelt szintűnek, csak közép szintűnek.

Na EZ az, ami iskolafüggő, az, hogy elfogadják-e magát az érettségit, vagy adnak-e érte többletpontot (mint nyelvvizsga), az nagyon nem iskolafüggő, hanem jogszabályhoz kötött.

2010. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!