Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME fizika, villamosmérnök...

BME fizika, villamosmérnök vagy gépészmérnök? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 12. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból?
2016. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milyenek ezek a szakok? Mit lehet utána vele végezni? Melyiket tanuljam?
2016. jan. 12. 22:28
 3/12 anonim ***** válasza:
A fizika szakról sokat nem tudok önmagában, de sem a villamosmérnökkel sem a gépészmérnökkel nem lősz mellé. Dönts aszerint, hogy a fizikának mely része érdekel inkább, az elektrotechnika vagy a mechanika.
2016. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
27%
villany vagy gépész
2016. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]


Egy picit lapozz tovább a fórumon, rengeteg villamosmérnök írja le tapasztalatait, fizetését, stb.

Én villamost ajánlanám.

2016. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egyikkel sem jársz rosszul.


Mi érdekel? A gépészek imádnak bütykölni. Imádom őket, de betegek. Teljesen normális nálunk, biciklit és hasonlókat raknak össze, hegesztenek, forrasztanak, folyamatosan, sokan szabadidejükben is. Ha elindulsz a koliban, nincs olyan szerszám, amit ne kapnál meg pár ajtón belül. Ha ez vonz, akkor hajrá :)


A villamosmérnökök kockábbak. Programozgatnak, többet matekoznak, és hát eléggé rányomja a karra a bélyegét, hogy alig van lány.


A fizika egy teljesen más világ. A mérnökök mindig a valóságban dolgoznak, közelítenek, elhagynak dolgokat. Egy fizikusnak sokkal tudományosabban néz a világra. Jobban ott kel lenni matekból, fizikából, több tételnek vasalják rajtad be a bizonyítását. Ehhez egy fejforma kell szerintem, mérnököt inkább lehet "bárkiből" nevelni. Akinek megvan, az sikeres lesz vele. A BME-n ugye főleg az alkalmazott fizika fut, ha jó vagy benne, akkor egyes cégeknek erre szüksége van. Üsd be google-be, most épp a Bosch keres szimulációkhoz fizikust, gondolom nem kevés pénzért, de nem tudom, hogy a hallgatók mekkora részének lesz ilyen jó.

2016. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

BME Gépészmérnök vagyok, de beoktatott nálunk a VIK és a Fizika intézet is.


A GPK főként azoknak ajánlható, akik szeretik a kézzel fogható dolgokat, amiket akár otthon is ki tudsz próbálni, esetleg bemutatni a legegyszerűbb eszközökkel. A nővérem szerint olyan mint a roxfort.


A VIK inkább elémleti, mivel nem fogod látni, hogyan is áramlik az áram, csak le tudod írni a nyomaiból a jelenségeket. Nagyon érdekes tudomány, csak ehhez a legtöbb elszántság kell.


A fizikusok inkább filozófusok, mindent elképzelnek a saját kis idealizált világukban, de a legtöbb elképzelésük akkor működik, ha azt jól megerőszakolják az előbbi két szak mérnökei.

2016. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

A villamosmérnökinek több ága is van. Műszer és irányítástechnika, erősáram, informatika, híradástechnika stb stb. Nyilván a gépészetnek is...

A fizikus vagy vegyész szakok elméletiek. Ha tudós akarsz lenni vagy más néven kutató.

2016. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Én gépészmérnökként úgy vélem, hogy a villamosmérnök nagyobb, szélesebb perspektívát jelent (a fizikus nagyon jó alapul szolgál mindenhez, de túl általános és főleg időigényes ahhoz, hogy a speciális szakterületre később saját maga képezze ki magát). A villamos mérnökből kiváló minőségbiztosítási szakembert lehet faragni, ugyanis a legtöbb berendezéshez nélkülözhetetlen az áram, és annak biztonsága elsődleges. A jó villamosmérnök átlátja a gépészeti megoldásokat is. Ugyanakkor fordítva már nem biztos, hogy így van. Egy gyengeáramú szakembernek (MONDOM MÉG EGYSZER: SZAKEMBERNEK)kitűnő perspektívát kínál a jármű elektronikai szakosodás, vagy épp orvostechnikai berendezések felé való orientáció. Mindez a gépésznek kevésbé kézenfekvő. A fizikusnak pedig a fenti elágazások kifejezetten időigényesek. Hangsúlyozni szeretném, hogy egy kiváló képességű, akaraterővel bíró, szorgalmas elektromérnök átnyergelése az említett szakirányokba 5-6 év és profivá válhat benne! Tessék olyan elszántsággal nekifogni, hogy bármelyiket is választod, legyél profi benne és nézzenek föl Rád a környezetedben. Hidd el, és fogadd el egy öreg gépész tanácsát!
2016. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A Tengerész ***** válasza:
Énnekem a villamos jött be. Igaz 45 éve végeztem, azóta lehet változott, de akkoriban elég univerzális volt ahhoz hogy mindenre jó legyen
2016. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!