Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keresem az utam, tanulás...

Asdeer11 kérdése:

Keresem az utam, tanulás terén, mit válasszak? (Gyógytornász, hittan-történelem tanár, vagy villamosmérnök)

Figyelt kérdés

Gyógytornász azért tetszik, mert hajlik a másokkal való foglalkozásra szerepel a területen az egészség valamilyen szinten. De viszont a negatívum az az, hogy már valamilyen szinten túl van telítődve (azt hallottam.


Hittan-történelem tanárnál szintén az, hogy esetleg itt is nehezebb az elhelyezkedés..


Viszont a villamosmérnök most ez tetszik a legjobban, illetve a matek. Eddig sok bajom volt vele, abból kifolyólag mert nem érdekelt idegesített, nem ment, és ez miatt nem tanultam.. Okj-s képzésen (Erősáramú elektrotechnikusként) tanulok és érzem ha tisztességesen oda teszem magam, esetleg sikerülne.. Sokat tapasztalhattam, a logikus gondolkodásmenetet, és a mérnökség morzsáit, illetve a műszaki pályát. Az érettségim igen gyenge tehát ilyen pontszámokkal esélytelen, hogy felvegyenek es emelt matekon is gondolkodtam vagy fizika érettségin + nyelvvizsga.. Humán beállítottságú ember vagyok de már tetszenek ezek a területek es egyáltalán lehetséges, hogy lenne ebből valami?


Várom a tapasztalataitokat, hogy továbbtanulás szempontjából mi legyen, ötleteket illetve egyéb véleményeket előre is köszönöm.. :)


F/21



2016. jan. 13. 18:06
 1/3 anonim válasza:
Ezt igazán csak te tudod, hogy mit szeretnél csinálni, de szerintem villamosmérnök lenne a legjobb azzal biztos jól keresnél.
2016. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, igen el kell döntenem.. :)
2016. jan. 14. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs az okoskodásért, de a mérnök szakokon nagyon kemény a matek és a fizika, ha abból nem vagy jó, talán nem azt kéne, most nem rosszindulatból mondom, de vannak ismerőseim, akik a gépészmérnökire járnak, és nagyon kemény tervezések, számolások vannak, és állandóan beadandó házijaik vannak plusz ilyenkor még vizsga is.

Ha humán beállítottságú vagy, inkább a tanárit javasolnám

2016. jan. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!