Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szakon...

Mérnökinformatikus szakon tanítanak matek címszó alatt geometriát?

Figyelt kérdés
Csak mert az az egy nem ment sosem. A számolások meg olyan feladatok amikben nem kell rajzolni azok meg igen.
2016. jan. 15. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a mintatantervben a tárgyleírásokat, és a tárgytematikát.


Mellesleg a mérnökinformatikus, mint neve is mutatja, félig mérnök, félig informatikus (jó, ez most eléggé lesarkított megfogalmazás, de nem akarom itt hosszasan részletezni a dolgokat...).


A mérnöki tudományokban pedig a geometriai szemléletmód alapvető, hiszen a dolgokat vizuálisan kell érteni, és térben, időben átlátni a dolgokat.


Amúgy nehezzen tudom elképzelni azt, hogy bizonyos számolásokat jól meg tudnál geometriai szemlélet nélkül tanulni.


Apropó, mi bajod a geometriával?

2016. jan. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én programozó szeretnék lenni. A geometria meg sosem ment. Nem tudom miért, én nem tudom ezeket az alakzatokateg rajzolásokat megfelelően megcsinálni, értelmezni. De például az algebra meg az egyébb logikát kívánó feladatok mennek, ami a programozáshoz szükséges. A tantervben csak tantárgyakat írják, azt hogy azon belül mi van azt nem.
2016. jan. 16. 12:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát jó, végülis szerintem emiatt ne hátrálj meg semmiképp, ha lesz is egy kis geometria, biztosan nem az lesz a legnehezebb, ezt garantálhatom.


Matekként analízist fogtok tanulni. Deriválás, Integrálás. Később differenciálegyenletek, Valószínűségelmélet.

2016. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!