Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen feltételei vannak az...

Milyen feltételei vannak az MSC-re való bekerülésnek? (gépészmérnök)

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfeleljek, ha pl.: BME-re szeretnék menni MSC-re miskolci BSC-m után? (gondolok itt:érettségi? diploma jegy? szakdoga jegy? esetleg szociális dolgok előnyt jelenthetnek?)
2016. jan. 16. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

BME-re a pontszámít:



Felvételi pontok:

- felvételi elbeszélgetés: 45 pont

- súlyozott tanulmányi átlag: 45 pont

vagy

- felvételi elbeszélgetés duplázása: 90 pont



Mivel Miskolcról mennél a BME-re, 95% esély, hogy nem fognak felvenni, idézném az egyik BME-s tanárt, egy BME-s záróvizsgán:

"Maguknak úgy adjuk a pontokat, hogy biztosan felvegyék Önöket Msc-re, de azt nem engedhetjük meg, hogy egy külsős lerontsa a színvonalat, így azokat nem szoktuk jól pontozni."


És ezeket a szavakat tükrözi a valóság is, nagyon nagyon ritka, hogy valakit felvegyenek a BME-re külsősként...Talán, ha kitűnő leckekönyvi átlaggal végzel (minden létező tárgyad ötös), akkor már biztos lesz 45 pontod és talán akkor. De én már hallottam olyanról is, akitől kérdeztek valakit és nem tudta a választ és 0 pontot kapott a motivációs beszélgetésen, hogy "ez alap dolog, egy mérnöknek tudnia kellene".

2016. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor nem gondolkodok ebben, súlyozott átlagom 3 felett egy picivel lehet az eddigieket nézve. Mindegy csak a hallottaknak próbálnék megfelelni, hogy hűdejó egyetem(amit nem kifogásolok). Marad az, ahol BSC-m szerzem. :)
2016. jan. 22. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!