Ha nem megy tulzottan a matek, melyik szakot válasszam: programtervező informatikus v mérnök info?

Figyelt kérdés

Szegedi tudomànyegyetemen szeretnék tovàbbtanulni. Középsuliban nem igazàb fektettem sok energiàt a matekba. Igazàbol meg tudnàm tanulni, meg ha olyan helyzetbe kerűltem, hogy kell a jo jegy megirtam az ellenörzőt 4-5 re is akàr. Lehet a tanàr kicsit a problémàm.

A lényeg, hogy érdekel a programozàs, meg mindég ilyen infos voltam csak sose ezt tanultam. Jelenleg közgàzra jàrok.

Kissé eltàntoritott, hogy mindenki azt mondja, hogy nagyon követelik a matekot. Ebben kérnél valami felvilàgositàst azoktol akik esetleg hasonló cipőben jàrnak/jàrtak mint én.



#egyetem #SZTE #informatika #műszaki informatikus #proframtervező informatikus
2016. jan. 18. 01:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon kérik. És általában mérnökin nincs is olyan, hogy kalkulus, hanem rögtön analízissel kezdenek, és akkor már rögtön kell tudni deriválni meg integrálni, ami azért nem egy túlzottan könnyű dolog.
2016. jan. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon megkövetelik mindkettő esetében. Infós ismerős azt mondta, hogy mindenki azt hiszi, hogy ők csak programoznak, közben meg javarészt a négyzetrácsos füzetbe körmölnek egyenleteket.
2016. jan. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mérnök infóra jártam. Nagyon is kell a matek. Szigorlat is van belőle.
2016. jan. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, akkor egyiket se. Ha érzel magadban motivációt, és elég kitartó vagy, akkor bármelyiket. Arra készülj fel, hogy nem lesz egyszerű.
2016. jan. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
OKJ rendszergazda vagy Informatikus-Könyvtáros
2016. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!