Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy és számvitel? Melyik éri meg jobban? Melyikkel könnyebb jól fizető munkát találni?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, mert nyelvekből nagyon jó vagyok (két felsőfokú nyelvvizsga, mellette egy nyelvet tanulok magamtl, abból középfok nyárra meglesz, és még a nyelvtanulással bőven nem végeztem), ami ugye a nemzetközi gazdálkodásnál nagyon hasznos.


Viszont matekból is jó vagyok, értem is, és szeretem is, ami a pénzügy és számvitelnél előny. Itt viszont nem tudnám olyan nagy hasznát venni a nyelvérzékemnek.


Ti mit gondoltok? Mindenki véleménye érdekel, a válaszokat köszönöm előre is ! :)



2016. jan. 21. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nyelvérzékednek nem az egyetem alatt kell hasznát venned, hiszen a szakmai közepet hozzáfogod tudni csinálni az egyik nyelvből. A nyelvérzékedet, majd a munkahelyen kell kamatoztatnod. mind a két területen keresik a több nyelvet beszélőket, úgyhogy a nyelvérzékedet bármelyiknél tudod majd használni. De ha gondolod végezd párhuzamosan a kettőt, lehet ezt is, ha felvesznek mind a két helyre, és akkor nem kell ilyeneken meditálnod.
2016. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémákkal küszködök mint te kérdező. Szerintem tanácsos elvégezni az ng-t utána pedig menni pénzügy mesterre és így mindkét szakterületen profi leszel.
2016. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy ha könyvelni szeretnél vagy felveszed az órákat az ng-vel külön vagy pénzügy és számvitel szak. De nem hiszem hogy ilyen képességekkel könyvelőnek szeretnél menni
2016. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
A pénzügy és számvitel szakkal mérföldekkel jobb elhelyezkedési lehetőségeid/fizetésed lesz mint az NG-vel, két felsőfokúval pedig imádni fognak. Az NG sem szar, csak senki nem tudja mire jó. A munkáltatók se. Viszont mindezeknél fontosabb, hogy milyen munkakört szeretnél betölteni, mi érdekel.
2016. jan. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szia :) én psz-en tanulok most, és több párhuzamos tárgyunk van ng-sekkel. Nos a 4-es hozzászólóval teljesen egyetértek!! Igazából senki sem tudja hogy mire jó az ng szak.. egy csomóan át is mennek másik szakra egyetem alatt, mert rájönnek hogy nem fognak tudni vele elhelyezkedni. A psz-el sokkal több lehetőséged lesz elhelyezkedni, és már ne haragudj 3. hozzászóló, de ezzel a képzéssel nem "könyvelőnek" fog menni az ember, főleg akkor nem ha még egy számvitel Msc-t is elvégzel utána, akkor már rögtön számviteli vezetőnek is tudsz menni jó pár nagy céghez. Illetve ebben a szakmában is fontos a nyelvtudás, főleg vezetői pozícióban jól tudnád kamatoztatni tárgyalásokon, prezentációkon, stb.
2016. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Uhh akkor döntöttem is,PSZ mellett!:) de azért szemléleteket még meghallgatok szívesen :) még egy kérdés: Tényleg annyira sokan mennek at pszrol ngre?
2016. jan. 28. 11:51
 7/11 A kérdező kommentje:
* bocsi rosszul írtam, javítom: kb hányan mennek át ngről általában pszre vagy más szakra ? (és mennyi az összlétszám,amiből mennek?:D)
2016. jan. 28. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, de akinek van esze, átmegy. Aki nem megy át, az pedig ott marad egyetemen mestert végezni. PSZ az egyetlen alapszak, ami önmagában is megállja a helyét, erről nincs vita. Persze nehezebb is, de jól döntesz ha odamész.
2016. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez attól is függ, mert egy ZSKF-es képés legyen az bármilyen többet ér mint egy pénzügy és számvitel.
2016. jan. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ZSKF-re nem is gondoltam. miért éri meg annyira odamenni? :)
2016. jan. 31. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!