Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol érettségi mellé...

Emelt angol érettségi mellé lehet a német a választott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Emelt érettségit szeretnék tenni angolból, emellé lehet a választott tantárgyam a német? Egyszer azt mondták nekünk hogy nem mert nyelvi osztályba járok, utána meg azt hogy igen, aztán megint nem, most már nem tudom hogy mi az igazság :/
2016. jan. 21. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyi tárgyból érettségizel amennyiből akarsz. De mi az, hogy mellé választott? Miért kell mellé választani? Bármelyik tárgyból a többitől függetlenül érettségizhetsz.
2016. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak ugye vannak a kötelezőek + egy nyelv + egy választott és lehet olyat hogy a választottam is nyelv?
2016. jan. 21. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy nyelvi osztályba jársz, jelenti-e azt, hogy egyébként is kötelező lenne mindkét nyelvből érettségizned? Ha nem jelenti, akkor szerintem igen, lehet a választottad a német.
2016. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak olyan tárgyakból érettségizhetsz, amit tanultál legalább kettő évig VAGY osztályozó vizsgát tettél belőle.

Szóval, ha van angol mellett német tantárgyad is akkor egész nyugodtan leérettségizhetsz belőle. Ha nincs, akkor bonyolultabb, de megoldható.

Mondjuk sokat variálnak, hogy pl a választottnak egy természettudományi tárgynak kell lenni... ha ez éppen most nem így van (nekem 3 éve nem így volt) akkor lehet a német a választott.

2016. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
igen a választható közismereti tárgyad is lehet nyelv, ez esetben a német. Lehet. Csak arra figyelj, hogy a kettő érettségi felvételi tárgyból is legyen érettségid.
2016. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!