Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű érettségi informat...

Középszintű érettségi informatikából mennyire nehéz? Szóbelinél hány tétel van? 20? És mennyi idő felkészülni belőlle középszintre? Minimális jelenlegi tudással.

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 13:18
 1/5 lio77 ***** válasza:

Gyakorlat nem vészes összességében.Van word,excel,adatbáziskezelés valamint vagy weblapszerkesztés vagy powerpoint(idén powerpoint volt).El lehet csúszni a word-nél is,a bekezdés formázásoknál főleg,de alap dolgokat szoktak kérni(táblázat,térköz,szegélyek,élőfej,élőláb stb).Excel az már húzósabb ott nem csak szum,min és max függvények vannak,ismerni kell a többit is(darabteli,darabüres,szumha,index,ha).Az adatbázis kezelés sem vészes,én elcsúsztam rajta,de mondjuk kb 45 percet foglalkoztam vele összesen.


Szóbelinél rendesen 20 tétel van,mint minden másból.Az egyén függő hogy mennyi idő,van olyan,amit tanulás nélkül valószínüleg már tudsz(internetes illemszabályok,vírusok fajtái,online csevegés előnyei hátrányai stb.).Vannak itt is nehezebbek mint pl a számítógép generációk vagy a számrendszerek.


Annyit azért mégsem kell tanulni mint egy magyarra vagy egy bioszra pl,de ha 90%-ot szeretnél azért kell :)

2015. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lio77 ***** válasza:
Ja és szóbeli tételek végén szokott lenni feladat,de nagyon kis semmi,szóval az nem para.
2015. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóbelire 3 napot tanultam, gyakorlatra pedig szépen készültem fakton, heti 2 órát foglalkoztam vele. Nem nagy cucc előrehozottan megcsinálni
2015. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ugyan az a követelmény előrehozottan is, mintha az utolsó év végén érettségiznék belőlle?
2015. aug. 19. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen
2015. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!