Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika után milyen MA?

Anglisztika után milyen MA?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem annyi lenne, hogy anglisztika BA után (most fogom elvégezni) mennyire lehet más jellegű MA-ra jelentkezni? Konkrétabban egyébként a nemzetközi tanulmányok, esetleg valamilyen turisztikai képzés érdekelni, viszont nézegettem a felvi.hu-n a keresőben a mesterképzéseket, és ilyeneket nem adott ki lehetőségként. A másik kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy a minoros szak kreditjeit is be lehet számíttatni a felvételinél? Pl ha nekem kommunikáció a minorom, és nemzetközi tanulmányoknál kérnek x kreditet ilyen témakörben, akkor azzal előrébb vagyok? Köszi előre is, remélem valamennyire érthetően fogalmaztam :)
2016. jan. 25. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, miből mennyi kreditet írnak elő adott mesterképzésen. Nyilván nem fogsz turisztikai képzésre menni, mivel az egy gazdasági képzés, akik elvégezték matematikát, közgazdaságtan, menedzsmentet tanultak, Te meg hasonlót sem. Amúgy nem értem, miért ne lehetne minoros tárgyakat beszámíttatni, mitől érnének azok kevesebbet.


Egyébként javaslom átgondolni, megéri-e a fáradságot. Egy nemzetközi tanulmányok mesterképzéssel szinte semennyire sem vagy előrébb a munkaerőpiacon, mivel ha esetleg valahol keresnék is, alapszak nélkül nem fogják elfogadni a mesterszakot. Persze érdekességképp lehet, de a kérdésed alapján úgy tűnik, nem nagyon alakult még ki cél a diplomád hasznosítására. Inkább gyakorlati célokat kellene megvalósítani.

2016. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!