Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező infósok,...

Programtervező infósok, mérnök infósok, mechatronikai infósok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy eddig a családi helyzetem miatt nem tudtam főiskolára menni, mert anyagilag be kellett segítenem szüleimnek.Most már külön élek a férjemmel és van egy kisfiam :) Jelenleg vele vagyok itthon. Most tudnék belevágni ismét a főiskolába/egyetembe, viszont félek tőle. 2 eléggé egymástól eltérő terület érdekel, az egyik az emberekkel/gyerekekkel való foglalkozás a másik pedig a számítógép és programozás :) A kérdésem az lenne, hogy tudom, hogy pl. a programtervező infóhoz nagyon kell a matek, de mégis milyen féle feladatokat kell megoldani? nagyon félnék belevágni még akkor is ha érdekel.Első féléves anyagból valaki tudna nekem küldeni esetleg valamit?(privátba megbeszélnénk)Feladatot, akármit...csak hogy mégis lássam mi várna rám.Gyerek mellett nem lesz egyszerű és csak levelezőn tudnám csinálni, ezért jól meggondolom mibe vágom a fejszém. Már több napja csak ennek a témának olvasok utána, szal azt vágom, hogy nehéz. Azt írják viszont sokan, hogy szorgalommal, tanulással nem lehetetlen.Egyébként a 3 szak közül mindegyik érdekel, szal jöhetnek a vélemények. Még tudni kell, hogy se általánosban, se középsuliban érettségiig nem tanultam egyáltalán semmilyen infót...majd mivel mondta az osztfőm, hogy jó vagyok matekból, szerinte próbáljam meg érettségi után a rendszerinfót...hát belevágtam. Annyira féltem tőle, hogy első nap indulás előtt öklendeztem :)Én, infóra??? Már akkor is érdekelt,csak hát sosem tanultam. A dolog vége az lett, hogy OSZTV-n lett meg a vizsgám szal a tanulással nem volt probléma.Programozásból első félévben 2-es voltam, mert először egyáltalán nem értettem, aztán elkezdtem itthon utánanézni dolgoknak és "megvilágosodtam":)...onnantól úgy felzárkóztam, hogy 4-5 voltam belőle. Emellett van még egy számtech.szoftverüzemeltetőim is. Szerintetek ha én úgy gondolom, hogy van érzékem hozzá és tanulós típus vagyok (nem a magolós fajta, hanem aki arra megy, hogy meg is értse amit tanul) akkor van-e esélyem a bent maradásra? Aki esetleg negatív hozzáállással szeretné kifejezni, hogy maradjak az óvodánál, annak szeretném jelezni, hogy egyébként első körben azt fogom megpróbálni, de mivel ez a szak is érdekel, lehet, hogy utána belevágnék. Holtáig tanul az ember, nem igaz?! :)A normális, értelmes válaszokat előre is köszönöm!
2016. jan. 26. 18:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és hát jól gondolom, hogy ha érettségim semmilyen infós témából nincs, akkor eleve buktam a felvételit most? Hiába van szakmám belőle...
2016. jan. 26. 18:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyértelműen jó, hogy van már egy alapod programozásból. Neked kell érezni, hogy mennyire vagy elhívatott. Szorgalom mindenképp kell a szak elvégzéséhez.

Privátban tudok küldeni anyagot.


(Elsősorban proginfóban vagyok kompetens, mérnökinfóból érrintőlegesen - van valamennyi átfedés, mechatronikáról nem tudok nyilatkozni. Proginfóhoz az alábbi 3 tárgy közül legalább 2-ből kell rendelkezned érettségivel: matek, fizika, informatika)

2016. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint minden mérnöki vagy infós szakokon, a matematikának az analízis részére van főleg szükség: számsorozatok, határértékszámítás, deriválás, integrálás. Aztán ugyanezek többváltozós függvényekre.

Valószínűségszámítást is biztosan tanulni fogsz a legtöbb mérnöki vagy infó szakon, de egyszerűbb a kiválasztott egyetem/főiskola tantervét végignézni, ott látni fogod, milyen tárgyak vannak.


Analízis feladatsort azért nem lenne értelme küldeni, mert csak elijesztene. Meg lehet tanulni, ha kellően komolyan veszi az embert, és a félév során folyamatosan gyakorolja az adott heti tananyagot.


A szoftverüzemeltető / rendszerinformatikus stb. OKJ képzések viszont köszönőviszonyban sincsenek egy egyetemi alapképzéssel, mert egyetemen kb. 2 hónap alatt több tanulnivalód lesz, mint egy ilyen 1-2 éves OKJ képzéseken volt.

2016. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mechatronikai infósról még nem hallottam. Elöszőr menjél óvónőire. Aztán ha belerázódsz a tanulásba, és érezni fogod, hogy tudnád fokozni, akkor menjél informatikusnak.
2016. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezzel is már segítettetek! Hát ugyebár mivel infóból nincs érettségim, ebben az évben biztos nem felvételizek ilyen szakra. Egyébként is az alapjárat az volt, hogy pedagógiai szakirány, az infós téma csak B terv, ill. későbbi. És igen, elírtam...mechatronikai mérnök ;) Bocsi, de így is értitek mi a lényeg szerintem.
2016. jan. 27. 11:49
 6/6 anonim válasza:

melyik szak mellett döntöttél? csinálod a tanulást?

ha igen, akkor mondok tippeket, amelyek meg tudják könnyíteni az életed.

2016. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!