Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás BCE/BME...

Nemzetközi gazdálkodás BCE/BME a hallgatótársak személyisége szempontjából?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan környezetben tanulni, ahol a hallgatók kevésbé fúrják egymást, vagy tapossák el egymást. Persze tudom, hogy ez a 2 típus mindenhol jelen van és ez így is van jól, de mégis melyik az az intézmény ahol összességében talán a hallgatók személyisége sokkal inkább barátibb egymással szemben, vagy melyik az ahol a másikat kinézik, mert mondjuk külsőre más (kövér, csúnya, dupla-szemüveges, kopasz, old fashion stílusban öltözködik,23-24éves(valamennyivel 'öregebb' mint ők), szegény, vagy esetleg mert más finanszírozási formában tanul)

Az utóbbit azért tettem hozzá, mert én tanultam egy jogi karon és ott eléggé ki voltam nézve, amiért államin tanulok, és ha tehettem kikerültem a kérdést.

Mindkét intézménybe államira mennék, és tudom, hogy nem a hallgatók személyiségét kellene figyelembe vennem, és ez jelenleg is csak az ötödleges szempont. De ha valakinek van bármi tapasztalata, ha az egyik vagy a másik intézménybe járt, és mondjuk az ismerőse pedig a átellenes oldalon, akkor örülnék ha megosztaná, mert jelenleg is dilemmázok, hogy a BME-t megjelöljem-e.



2016. jan. 28. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan még most felvételizek a BME-re májusban, de mindkettőn vannak ismerőseim és semlegesektől /BGE/ is kérdezgettem, ilyen szempontból mindenképp a BME-t ajánlják. Összetartóbbak a hallgatók, nem uralkodik akkora sznobizmus ott, mint a Corvinuson. Oda sokan mennek leginkább csak a hírnév miatt, mert ugyebár a Corvinuson végezni valljuk be jól hangzik.

Nyílt napot megnéztem, a BME egyből bejött (nekem is ez elég fontos szempont, hogy milyen a közösség). :) Természetes emberek, egyik sem ez a kivagyok-mivagyok egy-két kivétellel.

2016. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, én most akarom feladni a postára a jelentkezésemet.. Pár normális azért csak lesz a Corvinuson? Az se érdekel ha kockafejű, medvetestű szemüveges, csak nem akarok egyedül lenni.. :/
2016. febr. 4. 18:57
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy megjelöljem-e a BME-t...valamiért azt érzem, hogy oda normálisabbak járnak, pedig :D
2016. febr. 4. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Jelöld meg:

Sorrendet még módosíthatsz 1-szer később, új helyet már nem vehetsz fel.

2016. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha ilyen kérdések gyötörnek, mindenképpen jelöld meg a BME-t is..


Egyébként elektronikus jelentkezés biztosabb (nekem már veszlett el postai úton feladott jelentkezésem)

2016. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nincs ügyfélkapum sajna, de a BME-t is bejelöltem.^^

A postai, hogy veszhetne el? Az Oktatási Hivatal címe egyértelmű a postások számára, nem?

2016. febr. 5. 10:33
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Csinálj egyet jövő héten :D

1 nap sőt létrehozzák az okmányirodában, hazamész, és már be is jelentkezhetsz.

2016. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a "A Corvinusra csak sznobok járnak, én leszek az egyetlen normális ember" szöveget. Minden GTK-ra ugyanolyan emberek jelentkeznek, csak ide több pont kell. Az összetartás pedig szerintem még mindig nagyobb mint a BME-n, hála a több tucat diákszervezetnek. A középiskolai fúrást pedig felejtsd el. Azt nem tudom hogy milyen jogi egyetemre jártál ahol kinéztek mert sok pontod volt, de jól tetted hogy eljöttél.
2016. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Unokatesóm a Corvinuson tanul, azt mondja, elég sok van a szakján (kereskedelem-marketingen van ugyan), meg egy ismerősöm nemzetközi gazdálkodáson, és ott is vannak sznobok, de egyikőjük sem ezekkel barátkozik, hanem megtalálta a saját társaságát.

Mindenhol vannak sznobok és kevésbé beképzelt emberek is. Rinyálós p.csák és tanulósak is, tehát 1-2 embert biztos találsz mindenhol legalább, akivel egyezik az ízlésed.


És ügyfélkaput nyiss szerintem, e-mail címet kell hozzá megadni, felhasználónevet, lakcímet és személyi igazolvány adatait. 5 perc volt nekem az okmányirodában, de elvileg magadnak is tudsz, de hogy ne rontsd el véletlen sem, az okmányiroda biztosabb.

Elektronikus úton jelentkezni is 15 perc kb, míg a levél elkeveredik/fennakad/elveszik... Biztonságosabb online. :)

2016. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!