Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 'NEMZETKÖZI TANULMÁNYOK'...

A 'NEMZETKÖZI TANULMÁNYOK' szaknak van értelme? Vagy csak időpocsékolás lenne?

Figyelt kérdés
Elolvastam az összes szak leírását illetve nézegettem a tanterveket és nagyon megtetszett a nemzetközi tanulmányok alapszak.. viszont nem tudom, hogy mennyire ad piacképes tudást? Milyen állásokra lehetne pályázni egy ilyen diplomával? Vagy igaz az, hogy nincs semmi értelme a szaknak?
2016. febr. 4. 18:12
 1/5 A kérdező kommentje:

És esetleg nem tudjátok, hogy melyik budapesti felsőoktatási intézményben érdemes ezt a szakot tanulni? (ha érdemes..)

BGE, BCE, MET(BKF), ELTE, IBS, KRE, PPKE, TPF, ZSKF?

2016. febr. 4. 18:15
 2/5 anonim ***** válasza:
Tipikus "Nesze semmi, fogd meg jól!" szak. Ha van egy kis tehetséged/szerencséd/kapcsolatod, egész jól fizető állásokhoz is hozzá tudsz jutni, elsősorban a diplomácia területén, illetve multi cégeknél, ezek hiányában nem sokkal ér többet annál, minthogy a közalkalmazotti bértáblán egy rublikával feljebb kerülj.
2016. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen ez érdekel, akkor legfeljebb ELTE/BCE. Talán a intézmény minősége hozzájuttat egy jobb, magasabb pozícióhoz. De a végzettek elhelyezkedése instabil, Budapesten vannak csak igazán olyan lehetőségek, amelyek szakmailag is illeszkednek. Viszont ha ezt a szakot választod mesterképzések színes kínálatával állsz majd szemben (kriminológiától kezdve a politológián át eu és nemzetközi igazgatás). Ez a szak az önmegvalósítóknak lehet jó karrierlehetőség, aki biztonságot akar érezni a lába alatt, valóban más irányba érdemesebb, de nem lehetetlen, és ahogy az első válaszoló is írta, sokat jelentenek a kompetenciák és a kapcsolatok.
2016. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy előttem írták, nesze semmi, fogd meg jól. Nagyon hangzatos, nagyon csábító, de ennyiben ki is merül. Mit is tanulsz ott? Egy kicsi jog, egy kicsi közgáz, egy kis politológia, egy kicsi ez, egy kicsi az...


Csak belekóstolsz mindenbe, de nem kapsz annyi tudást egyik területből sem, hogy azokat később egy releváns munkakörben fel tudd használni.


Sokkal többet érsz egy jogi, vagy gazdasági diplomával.


Másoddiplomának még elmegy, de önmagában nem ér sokkal többet, mint egy bölcsész szak. Lesz felsőfokú végzettséged, ez jó, de nem leszel sokkal előrébb. Legfeljebb ha vannak kapcsolatai az embernek, akkor sikerülhet bekerülni egy jó helyre, de ez nem sokaknak adatik meg.

2016. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a KRE nemzetközi tanulmányokra szeretnék menni. Barátom nővére is oda jár én pedig eddig KRE japán szakos voltam. Szerintem is jobb a BCEn hallgatni, mert többet ér a diploma, de egyébként olyan mindegy, hogy hol végzed el. Szerintem ha valaki tud hozzá nyelveket akkor irtó hasznos. Egyik barátnőm ilyen diplomával dolgozik egy multinál olyan 300 a kezdőfizuja. Ha persze nem csak egy munkás akar lenni vele az ember, akkor nyilván sok kapcsolat kell, de anélkül is egészen megállja a helyét, természetesen mesterszakkal együtt.
2016. febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!