Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, hogy döntsek?

Továbbtanulás, hogy döntsek?

Figyelt kérdés

Üdv GYK tagok!

Már volt néhány kérdésem itt a továbbtanulással kapcsolatban. Rengeteget foglalkoztam a témával, végignéztem a felsőoktatási intézmények jó részét, több ezzel foglalkozó honlapot is felkerestem, elmentem az Educatio kiállításra és pályaválasztási tanácsadónál is voltam. Nagyjából eldöntöttem, hogy mi az ami érdekel és merre tudnék tanulni az adottságaimmal és érdeklődési körömmel.


A lehetőséget a jogra, valamelyik bölcsésztudományi kar töri szakára, vagy tanári képzésre (föci-töri, középiskola/egyetem) szűkítettem. A probléma, hogy úgy néz ki jogra kicsi eséllyel vesznek fel, bár nem lehetetlen még.


A problémám pedig az, hogy nem tudom miként lehetne elhelyezkedni egy alap töri szakkal, illetve mesterképzésként is csak levéltárost és muzeológust találtam ennél a szaknál. Ezek viszont nem igazán érdekelnének. Viszont hallottam, hogy ilyen képzéssel is lehetne tanítani is?

A másik a töri tanár, ami tetszene nagyon, főleg ha sikerülne egy egyetemen elhelyezkednem. Azzal foglalkozhatnék ami érdekelne. Viszont itt a fizetéstől tartok, mert nem túl magas több helyről is hallottam, meg néztem a béreke is. Bár nem tudom valósak e az eredmények (5 év tapasztalat felett 300k+ bruttó).

Tehát tanácstalan vagyok. Mert örülnék ha azzal foglalkozhatnék amit szeretek, de azért meg is szeretnék élni. Esetleg arra is gondoltam, hogy töri vagy tanarái szakon lehúzok pár félévet és amint lehet megpróbálok átmenni jogra, vagy el is végzem és utána mennék át arra is. Esetleg valami másra.

Vagy azt is néztem, hogy tanárit elvégzem és még elmennék egy okj-s grafikai képzésre, az is érdekelne és azt is tudnám csinálni másodállásba.

Vagy még az a lehetőség, hogy itthon maradok egy évet, leteszek egy emelt nyelvvizsgát és ha nem lesz elég jó az érettségim abból is javítok, hogy a lehető legtöbb pontom legyen majd és akkor addig alatt még gondolkodni is tudok.


Ti mit javasolnátok? Ha tudok írni szakokat amire érdemes jelentkezni azt is szívesen fogadom.


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 7. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket választanád is egyik se fizet az első 5 évben jól. A jog se. Töri alapszakkal nem lehet menni tanítani, és semmire sem jó. Töri tanár, azaz egyetemi oktatóhoz fog kelleni , szerintem egy doktori iskola is. Az sem megy túl gyorsan. A tanár + okj jó párosítás, ha úgy gondolod, hogy az okj-vel tudsz jó fizető projekteket megcsípni. Ha otthon maradsz egy évet szerintem az a legrosszabb, akkor inkább kezd el egy okj-t. Ha javítasz az érettségiden, az csak a két érettségi felvételi tárgyadat érintheti, tehát a duplázáshoz lehet nagyon jó. Máskülönben a tanulmányi pontjaidat nem fogja javítani, az érettségi bizonyítványod átlagát a javító érettségi nem érinti, nem módosítja, az úgy marad, ahogy megszerezted. Jog és a töritanári közt válasszál, ha ezek érdekelnek, én azt mondom a töri alapszakot felejtsd el, ha 300+K bruttó is kevés, mert a töri alapszakkal kb. ennek a fele lesz meg.
2016. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, a 300+ bruttó, már jó lenne. A töri alapszakot pedig én is kizárnám, mert nem sok álláslehetőséget látok. A töri tanítás jó lenne, csak nem találok olyan forrást ami biztosra megmondaná a fizetést, mert olyat is hallottam, hogy 10+ év után is alig van meg a 150-160ezer középiskolás tanárként, nyilván egyetemen jobb lenne a helyzet, de oda meg gondolom nehezebb bejutni. A jog is tetszik, csak ott a bojtárkodás időszakától félnék. Viszont az kétségkívül jobb megélhetési forrás, és biztosabb háttér mondjuk egy családhoz a jövőben.
2016. febr. 7. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Én nem ismerlek téged, kérdező, de szerintem én a töritanárit választanám ebből. Olyat válassz, amiért lelkesedsz, amúgyis, hát most az átlag ember itt havi kb 70 000 Ft-t keres, szóval szerintem ne a kereset függvényében válassz szakot, hanem amiért lelkesedni is tudnál, és mondjuk jó is vagy benne, vagy fel tudnád magad fejleszteni jóra. Ja és amúgy meg elvileg most már pár éven belül korszakváltásnak vagy hasonlónak kéne jönnie, szóval majd remélhetőleg nem is lesz szükség a pénzre, hanem mondjuk mindenki beszáll a közösbe a munkájával, és nem megszakadásig gürizik, aztán meg a közöset szétosztani.
2016. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Jog is érdekelne, de szerintem azt fogom csinálni, hogy mindháromból megjelölök 2-2 darabot és akkor még érlelem magamban a dolgokat, lesz lehetőségem helyet módosítani. :) Meg mindegyikhez kell töri is tehát ha nem tetszik az egyik szerintem át tudok menni a másikra könnyebben, 1-2 félév után. Meg néztem a jogon se olyan magasak a ponthatárok, 282-től vannak az önköltségesek.


#3 abban pedig igazad van, hogy azt kell csinálni amit szeretsz és ne minden a pénzről szóljon. :) Viszont ez a bedobunk mindent a közösbe dolog nem működik, merthogy ez a kommunizmus, amit ugye mind a mai napig nem sikerült megvalósítani.

2016. febr. 7. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Átmenni csak új felvételivel tudsz.
2016. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%
Ja, basszus, tényleg! Mondtak már ilyet, de arra gondoltam, hogy nem lesz majd kizsákmányolás, és mindenkinek jutni fog mindenből szükségletei szerint, és full szabadság lesz, és nem fogják majd tudni pénzzel sakkban tartani az embereket, hogy pl ők nem utazhatnak, mert nincs rá pénzük, meg ehetnek esetleg luxusétteremben, amíg a másik megteheti, szóval nem lesznek ilyen hatalmas különbségek az emberek között. Szóval ha az egyiknek pl lehet saját tengerparti nyaralója, vagy kocsija vagy saját szaunája, akkor megteheti, és úgy, hogy közben nem kell a kaján takarékoskodnia, már ha van mit ennie, és közben nem totál fáradt, és az ideje is megengedi. Ilyenekre gondoltam, de akkor ami rossz volt, azt hanyagoljuk akkor tényleg, csak az lenne a jó, hogyha az egyik jóllakhat, lakhasson jól - és hol a másik is, meg ha az egyiknek lehet kocsija, akkor lehessen a másiknak is; ha az egyik választhat minőségibb ruhát mondjuk, akkor tehesse a másik is, ha az egyik eljárhat havonta színházba, és évente egy hétre külföldre nyaralni, tehesse a másik is, ha egyiknek van 3 pár csizmája, engedhesse meg a másik is, ha megkíván valamit egy boltban, akkor számolgatás nélkül, nem pont úgy kicentizve is hozzájuthasson; meg ha egyik szeretne háziállatot, akkor engedhesse meg magának, hogy tart, meg van az a szappanízű-szerű cukor, hogy ne azt kelljen megvennie, hanem választhasson jobb minőségűt, csak ilyen apróságok. De ami nem működött, azt tényleg hanyagoljuk, én nem ismertem, az milyen volt, de tényleg hagyjuk, hogyha nem jó, csak az egyenlőségre gondoltam.
2016. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Ez mondjuk igaz, de arra gondoltam mivel mindben van töri lehet lesz valami kedvezmény. Bár nem így állok hozzá. Csak gondolni kell az A,B,C,D... tervekre is. :D


#6 Szép gondolatok, de az a baj ezzel, hogy nem igen kivitelezhető pedig jó lenne. esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a leggazdagabb országokban lejjebb adnak az életszínvonalból, hogy több jusson a szegényeknek is, de az emberek önzők és erre is kicsi az esély.

2016. febr. 7. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!