Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg tükrözi a tanulmányi...

Tényleg tükrözi a tanulmányi átlaga hogy az ember mennyire lesz sikeres az életben?

Figyelt kérdés
nem vagyok jó tanuló soha nem is voltam, de a tanárok minden egyes egyesem mellé megjegyezték, hogy ha így folytatom semmire se viszem az életben. Nem igazán értem a logikát, hogy bizonyos tantárgyak nehezen, vagy egyáltalán nem mennek, attól miért lennék életképtelenebb egy színötös tanulóhoz képest :S

2015. jan. 4. 02:01
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Azért ez így nem igaz, de akik kitartóak és szorgalmasak, mert középsuliban csak ennyi kell, hogy jó jegyeid legyenek azok általában többre viszik. Szóval azt javaslom amiben gyenge vagy abba próbálj több energiát fektetni, még ha nem is könnyű mert sokszor hülyeségeket kell megtanulni.
2015. jan. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
ha már a gimis tárgyak sem mennek, az érettségi, meg az egyetem sem fog menni valószínűleg (már ha felvesznek), és általában minél magasabb a végzettséged, annál jobban fizető munkát kaphatsz
2015. jan. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetenként nem sok köze van az iskolai teljesítménynek az életben elért sikernek, mert vannak az iskolában nem tanítható szempontok is. Viszont az igaz, hogy a tanáraid valószínűleg nem látják benned azt, hogy tényegesen "teljesítményt" produkálnál. Ugyanis vannak emberek (én is ismerek ilyeneket), akikről mások is mondják, hogy erre meg arra lenne alkalmas és aki saját maga mindig azt mondja, hogy én is megcsinálnám, ha akarnám, de valahogy évtizedeken át sose csinált semmit, szóval nem igazán igazolta be, hogy egyáltalán ténylegesen képes-e valami értékelhető teljesítményt felmutatni. Az ilyen emberek valójában saját maguk előtt is tetszelegnek csupán a nem létező képességeikkel.
2015. jan. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

engem kifejezetten zavar, hogy a tanulmányi átlagom miatt már le vagyok húzva, és reménytelen vagyok a szemükben. Ebből csak az derül ki mi nem megy, aztán még mindig csinálom, aztán láss csodát továbbra se megy.

Einstein az őrültséget úgy határozta meg, hogy mindig ugyanazt csinálni, közben várni a különböző eredményt.


Most egy ódon iskola ódon falai közt nem tanultam meg rendesen az időmértékes verselést, kovalens kötést, meg pitagorasz tétetl, és máris kevésbé vagyok jogosult az oxigénre, mint az aki igen?? Elég sarkosított gondolkodás ez fiúk lányok :D

2015. jan. 4. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A tanulmányi átlaga azt tükrözi, hogy az a gyerek mennyire kitartó, mennyire tudja befogadni, felfogni, megtanulni az új ismereteket, van-e olyan terület, ami kifejezetten érdekelné stb., mert ha van, ha elég kitartó a tanulásban is, akkor valószínű, az életben is kitartó lesz, és harcolni fog azért, hogy elérje a céljait, ami persze nem értelmetlen célokat jelent, azonkívül művelt lesz, ami szintén nem utolsó szempont, tulképpen ezért tanul az ember, hogy műveltségre tegyen szert, mert úgy csak jobban érzi magát az életben az emberek között, csak értelmesebb emberekkel kerülhet kapcsolatba, szóval annak csak előnye van, ha valaki tanul.
2015. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt úgy nem vitattam, de úgy a kérdés arra vonatkozott, hogy mi van azzal az emberrel, aki esetleg nem nem akar, hanem nem tudja megtanulni a dolgokat. Akkor az életképtelen alak?
2015. jan. 6. 16:32
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
az elmehet utcát söpörni, hatalmas karrier...
2015. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem tudod megugrani a középiskolai szintet vagy papírt kell róla szerezni orvostól, hogy tényleg valami betegséged fogyatékosságod van és olyan orientáció kell amihez az a tantárgy egyáltalán nem kell. Mondjuk ha matek fizika nem megy akkor valami bölcsész. Ha az írás, olvasás nem megy akkor valami szakmunkát ajánlok mint a hegesztő, asztalos ilyesmi, de ahhoz tényleg szorgalom kell, hogy jó szakember legyél ilyesmiben. De ha az orvos nem talál igazi indokot, hogy nem tudod megugrani a középiskolai szintet akkor bizony csak lusta vagy és nem nagyon van esélyed komolyabb állásra a jövőben sajnos.
2015. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!